7 Temmuz 2015 Salı

Çin'de Telefon Piyasası Küçüldü

  
çin telefon


 Akıllı telefon çöplüğüne dönüştüğü dünyamızda, bu çöplüğün liderlerinden olan Çin'de beklenmedik bir şekilde Akıllı Cep telefonu piyasası küçüldü. Beklenilen büyüme hızına ulaşamayan cep telefonu piyasası dünyadaki ekonomik krizinde etkisiyle önce büyüme hızı yavaşladı durağan vaziyetten sonra küçülme yaşandı.


  Çin'de telefon piyasa analistleri bir bütün olarak cep telefonu pazarında büyüme 2015 yılında yüzde 3.3 yavaşlaması bekleniyordu ancak bu yüzde 5.9 olarak gerçekleşti.


  Ülkedeki tek kar yapan Akıllı Cep telefonu şirketi Xiaomi : " Çin'deki küçülme sadece ülke içerisindeki piyasadan değil, dış odaklı olduğunu söyledi. Özellikle Telefon Piyasasına yeni giren ülkelerin yatırımları kendi ülkelerine yapıldığından piyasa daralmasına neden oldu. Brezilya, Türkiye ve Rusya' da ki  yatırımcılarının devlet destekli yatırımlarını ülke içerisindeki yerli ürünlere yapması bölgenin dengesinin değişmesine neden oldu" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...