11 Temmuz 2015 Cumartesi

Monitör Tepki Süresi Nedir ? Kaç olmalıdır ?

Arkadaşlar sosyal medyada dolaşırken bir kaç yorum ve tavsiye okurken bir şey dikkatimi çekti. Monitör Tepki Süresi Nedir ? Kaç olmalıdır ? Monitörler ile ilgili yazılan yorumların %40' ı yanlış bilgi yada düz mantık. Monitörlerde Tepki süresi konusunda insanları muazzam bir yorum savaşı başlatmışlar.

tepki süresi kaç ms olmalı


Monitörlerin tepki süresi kaç olmalı ? 2, 5, 8 , 14. Emin olun %40'ı 14 olmalı demiş. 2 diyenler ise %22 civarında. 5 ve 8  diyenlerin toplamı %38 falan. Bu yorumları sosyal paylaşım sayfasına yazan insanların bilgisayar kullandıklarını düşünürsek evlerinde monitör var. Hediye falan gibi ihtimalleri göz önünden kaldırırsak bu insanlar bu monitörleri satın aldı. % 40 14 ms daha iyidir diyen bölüm paralarını çöpe atmış.

Monitörlerin Tepki süresi En az olan daha hızlı görüntü akışı sağlar.  Sosyal medyadaki yorumları 1ms tepki süresi olan monitörler girmemiş bile. Çok komik bir durum. İnsanlar 400 - 450 TL ödeyerek aldıkları Monitör ortalama tepki süresi 5 ila 8 ms. Halbuki bu fiyatlara Asus VX228H markalı 21'5 ekran boyutlu, 1ms tepki süresi olan monitöre sahip olabilirlerdi.  Kısa bir araştırmadan sonra güvenilir alış veriş siteler arasında en ucuzunu aşağıdaki adreste buldum inceleyebilirsiniz.
http://www.incehesap.com/product.aspx?ProductID=26974&

Monitör Tepki Süresi Kaç olmalı

Monitör Tepki Süresi nedir

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...