6 Temmuz 2015 Pazartesi

Sony Xperia stamina Mod ile en uzun Şarj

  Akıllı cep telefonlarının en başlıca sorunlarından biri olan şarj sorunu için Sony etkili çözümler üretti. Sony özellikle xperia modellerinde oldukça başarılı olan Stamina Mod ile telefonlarınızın şarj ömrünü günlerce uzatabilirsiniz. Yanlış okumuyorsunuz günlerce uzatmaktan bahsediyoruz.

  Stamina Mod bizlere iki seçenek sunuyor. Birincisi en popüler olan Stamina Mod, ikincisi ise Ultra Stamina Mod. Peki aralarındaki fark nedir ? Hemen açıklıyoruz.

  Stamina Mod Nedir ?

  Stamina Mod akıllı telefonlarımızın kullanılmayan ve arka planda çalışarak telefonumuzun şarjını adeta emen uygulamaları biz telefonu uyandırana kadar yani ekranı açana kadar kapatan bir  uygulama. Örneğim whatsapp uygulamasından bir mesaj aldık ve telefonumuz Stamina Mod' da bildirim telefonumuza geliyor ancak bize ulaşmıyor. Biz telefonun ekranını açtığımız anda uygulama devreye giriyor ve mesajları alıyoruz. Dolayısıyla bekleme modunda ki telefonumuz biz uyandırana kadar şarj tüketimi yapmıyor.

  Stamina Mod' da iken İnternet, Kamera , Müzik player gibi uygulamalara istediğimiz zaman ulaşılabilmektedir.
   Ultra Stamina Mod Nedir ? 

  Ultra Stamina Mod telefonunuzun şarjını günlerce uzatan moddur. Bu mod telefonunuzun Arama, Sms, Kamera, Alarm, Radyo vb gibi ana uygulamalar haricindeki tüm uygulamaları devre dışı bırakır. Ultra Stamina Mod ile telefonunuzun şarjı 1 haftadan uzun süre dayanabilir. Ancak Telefonunuzun internete dayalı hiç bir uygulamasından faydalanamazsınız.


  Sony Xperia Z3 Stamina Mod' a Nasıl Geçilir ?

Xperia Z3' de Stamina moduna geçişi aşağıdaki resimlerde gösterdiğimiz gibi yapabilirsiniz.

İlk önce Telefonumuzun Ayarlar bölümünden Güç Yönetimi bölümüne giriyoruz. Açılan Bölümden en çok tercih edilen Stamina Mod veya Telefonumuzun ana uygulamaları hariç diğer uygulamaları kapatan Ultra Stamina Mod' u seçerek işlemi tamamlıyoruz.

xperia
xperia
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...