8 Ekim 2015 Perşembe

Tarayıcı Virüsleri Kaldırma Chrome Explorer Mozilla

Son günlerde herkesin dert yandığı bir konu arkadaşlar tarayıcı virüsleri, aslında buna virüs denemez daha çok reklam amaçlı yazılımlardır. Keylogger özelliği taşımayan bu yazılımlar, başlangıç sayfanızı değiştirme, tarayıcınızı açtığınızda belirli yerlerde reklam gösterme gibi sinir bozucu olaylara imza atmaktadır.
Bir çoğu Facebook yolu ile bulaşan bu kötü amaçlı yazılımlar, bilmediğimiz internet adreslerinden program vs.. gibi indirmelerde de bilgisayarımıza bulaşabiliyor. Bulaştı uğraşamam kalsın dememelisiniz potansiyel kötü amaçlı yazılımlar olarak adlandırılan bu reklam virüsü, bilgisayarınıza uzaktan erişim sağlanmasına neden olabilir doğal olarak sizde bir siber suça ortak olmuş olabilirsiniz.


Tarayıcı / Reklam Virüsü nasıl kaldırılır ?


İlgili yazılımı bilgisayarınızdan kaldırmak için önce yazılımı tespit etmeliyiz. Günümüzde en fazla kullanılan Tarayıcı başka bir değişle Reklam virüsü isimleri şunlardır ;Spigot Toolbar - Spigot Inc, widgi-toolbar, Relopix LyricsSay-1, LyricXeeker, Plus-HD 1.3, BetterSurf, LyricsGet, PassShow, LyricsBuddy-1, AlLyrics, ElectroLyrics-1, a2zLyrics-1,Feven 1.8, Websteroids, ScorpionSaver, HD-Plus 3.5, RelopiX, Yontoo, LyricXeeker, Plus-HD 1.3, LyricsGet, BetterSurf, Downloadkepper, SurfEnchance, Feven 1.7, LyricsWoofer, LyricsFan, SimpleLyrics, HD-Plus, Browse2Save, WebCake 3.00, DownloadTerms 1.0, LyricsBuddy-1, TidyNetwork.com,ElectroLyrics-1, a2zLyrics-1, SimpleLyrics


  • İlk adım olarak yukarıda isimleri bulunan zararlı yazılımları denetim masasından kaldırmakla başlayın. Yukarıdaki listede adı geçmeyen zararlı yazılım bilgisayarınıza bulaşmış da olabilir. Ne olduğunu bilmediğiniz programları internetten araştırın.
  • Bu kötü amaçlı yazılımlardan kurtulmanız için çeşitli programlarda mevcut. Bilgisayarınızdaki zararlı yazılımlardan  Emsisoft Anti-Malware programını kullanarak da temizleyebilirsiniz.  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...