30 Kasım 2015 Pazartesi

Hipofiz bezi hastalıkları kısırlık sebebi midir?


Çok sık sorulan sorulardan birisi de Hipofiz bezi hastalıkları kısırlık sebebi midir ? Kısırlık sebebi olan bir çok etmenin yanında Hipofiz bezi tümörleri de vardır. Hipofiz bezi tümörleri kadın ve erkeklerde farklı mekanizmalar ile hastalı yapar, yine aynı farklı mekanizmalar ile üreme sisteminde bit takım engellemelere ve bozukluklara yol açabilir.

Hipofiz bezinin görevi vücudun hormonal dengesini düzenlemektir. Hormonal denge dediğimizde tüm vücut neredeyse işin içerisine giriyor. Üreme sistemi de bunun hormon düzeni açısından en önemli bir yanı olduğu için hipofiz bezi tümörleri hastalıklarında sıklıkla bu rahatsızlık görülebilmektedir.

Erkeklerde ve kadınlar farklı etkileri vardır. Farklı yollarda üreme siklusunun bozulması veya hastanın yapısal bazı değişikliklere hormon düzensizlikleri sebebiyle adapte olamaması gebeliğe engel olabilir. Kısırlığa sebebiyet verebilmektedir.

Hipofiz Bezi Tümörü ile olan Kısırlığın tedavisi ;

Hipofiz bezi hastalıklarının neden olduğu kısırlık, Hipofiz bezindeki tümör alındığında kısırlık tamamen ortadan kalkabilmektedir. Bu çaresi olan bir hastalık olduğundan günümüzde korkulacak bir hastalık değildir.

Hipofiz bezi hastalıkları kısırlık sebebi midir?

hipofiz bezi hastalıkları belirtileri

hipofiz bezi ameliyatları

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...