25 Aralık 2015 Cuma

Facebook ile para kazanmanin Yollari

Facebook ile para kazanmanın yolları başlıklı makalemizde sizlere Facebook sayfamızı,Facebook grubumuzu ve başkasına ait Facebook sayfası ile nasıl para kazanacağımızı anlatmaya çalışacağım.

Facebook aslında Google Adsense gibi bir uygulama başlatmamıştır.  Yine her zaman ki gibi tavsiye edeceğim kazanç sistemi Adsense' dir. Facebook üzerinden Google adsense'yi nasıl kullanacağımıza geçelim hemen.

Günümüzde bir çok kişi, gerek kurumsal gerek kişisel olarak Facebook sayfası kurarak milyonlarca facebook kullanıcısına ulaşabilmektedir.

  Ulaştığımız binlerce hatta milyonlarca facebook kullanıcısı üzerinden para kazanma şansımız varmıdır ? Cevabımız "Evet kesinlikle vardır." Bunda esas olan konu trafiği ve beğeni sayısı düşük olan facebook sayfa sahipleri öncelikle beğeni sayısını artırmalıdırlar. Bunun bir çok yolu bulunmaktadır. Kazanç yolumuz Adsense olduğundan dolayı Fake (Sahte) sayfa beğendirme yöntemleri bizi zarara uğratmayacaktır. Sayfamızın beğeni sayısı yüksek olması fazla kişiye hitap edeceğinden kazanç bölümümüze olumlu etki yapacaktır.

Eğer bir kazanç listesi oluşturmak gerekirse aşağıdaki gibi sıralama olmalıdır.

  1. Google Adsense hesabı almalıyız. İnternet sitemiz yok veya adsense alma sorunu yaşıyorsanız Youtube kanalı üzerinden adsense üye olmalısınız. Sonuç olarak kazanç kaynağımız adsense.
  2. Facebook sayfası hangi kategoride ise ona uygun videolar hazırlayarak Adsense hesabımızın olduğu Youtube kanalına yüklemeliyiz.
  3. Youtube kanalımıza yüklediğimiz videolarımızı Facebook sayfamızda paylaşmalıyız.
  4. Facebook sayfamızdaki bu videolara indirme linki hazırlamalıyız. Yani Youtube kanalımıza yüklemeden önce videoyu Turbobit gibi indirme sitelerine upload (yükleme) yapıyoruz. İndirme başına veya premium satın alma gibi seçenekler ile para kazanabiliriz.
  5. Turbobit gibi sitelere yüklediğimiz videoların linklerini kısaltarak para kazanmak için Link.tl gibi link kısaltma sitelerinden link kısaltarak kazancımızı çeşitlendirerek artırabiliriz.
  Biraz açmak gerekirse; Youtube videolarımıza adsense reklamı ekledik (Youtube kanalımızın yönetim panelinde reklam yayınla bölümünden) Youtube kanalımıza yüklediğimiz videoyu Facebook sayfamızda paylaştık. İnsanlar Hem Youtube Kanalımızdan videoya ulaşacağı gibi Facebook sayfamızdan da videoya ulaşabilecekler. Adsense üzerinden kazançlarımız buraya kadar. Şimdi dış kazanç faktörlerimiz Turbobit veya benzeri upload ve link kısaltma sistemini devreye sokuyoruz. Facebook veya Youtube kanalmızdan izlediği video kullanıcının çok hoşuna gitti ve indirmek istiyor. Videolarımızın açıklama bölümüne İndirme linki olarak Upload ettiğimiz Turbobit tarzı sitelerin linklerini, link kısaltma sitelerinde kısaltarak paylaşıyoruz.

Kullanıcı Videoyu izler + indirmek ister + verdiğiniz indirme linkine tıklar (link kısaltma kullanarak vereceğiniz link) + link kısaltma 5 saniye reklam gösterir ve reklamı geç butonu aktif olur. Kullanıcı reklamı geçer ve Turbobit vs.. gibi yükleme yaptığınız siteye otomatik yönlenir. Burada ister ücretsiz indirmeyi tercih eder isterse Premium üyelik alarak hızlı indirme seçeneğini seçerek videoyu indirir.

Hem Facebook sayfanızda hem Youtube kanalınızda ki videolardaki Adsense reklamından kazanç sağladığınız gibi indirme sitelerinden premium üyelik alan kişilerden ve bu indirme sitesine ulaşmak için kullanacağınız link kısaltma sitesinden de para kazanabilirsiniz. 

Anlatımda arada kafam karıştığı doğrudur :) Sizinde kafanız karşıysa yorumdan yardımcı olurum hepinize kolay gelsin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...