8 Aralık 2015 Salı

Note 5'e Dual Boot Nasıl Yüklenir?

Note 5'e Dual Boot Nasıl Yüklenir?

Android açık kaynak kod kullanmasından dolayı hem geliştirebilme hemde özelleştirilebilme de sınırları olmayan bir sistem. Firmaların dağıtmış oldukları Stock ROM yerine Custom ROM ile kullanıcılar daha hızlı ve daha özgür yazılımlar oluşturma imkanı bulmaktadırlar. ROM yüklemek için sistem yazılımını tamamen sildikten sonra kurmanız gerekmektedir. Tam da burada devreye Dual Boot sistemi girmektedir. Çünkü Dual Boot, firmaların dağıttığı Stock ROM ile Custom ROM'u  aynı anda kullanmamıza olanak sağlamaktadır. Bir kaç android telefonlarda bulunan Dual Boot özelliği şimdi de Note 5 için geldi.

Galaxy Note 5 telefonunuzda bahsettiğimiz Stock Rom ve Custom Rom'u aynı anda kullana bilmemiz için telefonumuzun Root'lu olması gerekmektedir. Her şeyimiz uygun ve Root'lu bir Galaxy Note 5 bir telefonumuz var ise aşağıda verdiğimiz bilgileri takip ederek Stock Rom ve Custom Rom özelliklerini aynı anda kullanabilirsiniz.

Dikkat: Dual Boot Yükleme esnasında çıkabilecek sorunlar tamamen kullanıcıya aittir Dikkatli olmalısınız.

 
Note 5'e Dual Boot Nasıl Yüklenir?

  1. Costum Rom indiriyoruz ve kullancağımız Note 5' e kopyalıyoruz. İndireceğimiz Costum Rom'un telefonunuza uygun olması gerekir yoksa telefonunuz açılmayacaktır.
  2. Dual Boot Patcher APK dosyası indirmelisiniz. Buraya tıklayarak indirin.
  3. İndirdiğimiz Dual Boot Patcher APK dosyasını Note 5'imize yüklüyoruz ve SU erişim izni veriyoruz.
  4. Dual Boot Patcher' in sol menüsünde bulunan "ROM"a girin.
  5. Girdiğimiz Rom's bölümünde yüklediğimiz Rom olacaktır. Rom dosyasının yanındaki menüyü açarak Set Kernel” i işaretleyin.
  6. Dual Boot Patcher uygulamasında sol tarafında bulunan “PatchZip File” tıklayın ve telefonumuza uygun olan modeli seçiyoruz. “Data Slot” bölümüne “2” yazıyoruz. Çünkü Data Slot değeri yükleyeceğiniz ROM’un 1. veya 2. ROM olacağını belirtmektedir. Burada 2 değeri yazarak Custom ROM 2. ROM olarak seçtiğimizi belirtiyoruz.
  7. Patch Zip File bölümünde yer almakta olan “Tap to choose a file to patch”e tıklıyoruz. Tüm işlemleri yaptıktan sonra telefonumuzu yeniden başlatıyoruz ve açılışta kullanmak istediğimiz Rom'u seçiyoruz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...