11 Aralık 2015 Cuma

The Last Of Us Derecelendirmesi Neden Bu kadar Yüksek ?

The Last Of Us, Hem Playstation 3 hemde Playstation 4 oyun konsollarında oyun derecelendirme şirketlerinden 10 tam puan almıştır. Bir çok forum sitelerinde tartışılan The Last Of Us oyununun tam puanını gelen eleştiriler ve övgüler üzerinden değerlendirdik.

The Last Of Us inceleme


Dikkatimizi çeken ilk tepkiler oyunu eleştirenler de oyunun Görsel,Akıcı,Oyun sistemi ve Drama konusunda oyuna tam puan verilmesi gerektiğini düşünmeleri oldu.

Aslında The Last Of Us oyununun başarısının temel nedeni biz oyun severleriz. Bu unsurun dışında oyun iyi bir hikayeyi temel almaktadır.

The Last Of Us Sonu gelmeyen bir baş yapıt. Basitçe anlatmak gerekirse tüm zamanların en iyisidir. Oyun güncelleştirmelerin de bir kaç önemli tercihler var. Playstation 3 versiyonundaki kalp ve ruh olayını korumaktan vazgeçmişe benziyorlar.

İlk oyun ile son oyun arasındaki fark sonsuz değişiklikler değil ama arasındaki farkı kesinlikle hissedeceksiniz. The Last of Us Ps4 ile Mutlak sınırlarını zorlamışa benziyor. En çok dikkat çeken ise The Last of Us oyunu Ps4 konsolunda saniyede 60 kare çalışmaktadır. Bu da Ps3 oyunundan 2 katı kadar hızlı demektir. Aradaki farkı görmek için menü seçeneğinden 30 ve 60 kare arasında ileri geri şeklinde geçiş yapmanızı öneririm. 60 Kare hazını test ettikten sonra 30 kare hızını tercih eder misiniz ? Sanmıyorum..

The Last Of Us inceleme


Aynı şekilde PS4 çözünürlüğü genişletilir ve doku hafızası büyük bir fark yaratmış. Karakterler ve nesneler PS4 platformunda biraz daha net göründüğü açık bir şekilde fark edilmektedir. Oyun geçişleri sinema etkisi yaratmaktadır.

Hiç bir bahane ve eleştiriye yer vermemek adına tamamen yeni ve benzersiz bir şekilde etkileyici bir grafik düzenlemesi yapıldığı açıkça görünmektedir.

Oyunu ilk başlarda bu kadar inceleyeceğimizi düşünmemiştim ancak 60 kare hızı ile oyun gerçekten sürükleyici bu yüzden kendimizi şanslı hissediyoruz.

Oyun kare hızı yardımıyla Call of Duty gibi aynı ipeksi akışkanlığa sahip. Oyunda Müzik ve medya merkezi tuşu Sırt çantasını açmak için kullanılmış.

Oyun kendine hızlı bir şekilde alıştırıyor sizi ve eylem düzgünlüğü ile bağımlısı haline getiriyor. ( The Walking Dead dizisine benzetenler de var oyunu, biz katılmasak da) 

The Last of Us bağımlılık yapmasının bir başka nedeni ise eski oyunun devamı şeklinde yapılmış, eksikleri ve eleştirilere gerçekten kulak asmış olmalarıdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...