26 Şubat 2016 Cuma

Gianni Infantino FIFA başkanlık Seçimini 115 oyla kazandı

Gianni Infantino FIFA başkanlık Seçimini 115 oyla kazandı


207 ülkenin yaptığı oylamanın ikinci turunda salt çoğunluk olan 104 oyun üzerine çıkan Infantino 2016-2019 yılları arasında FIFA Başkanlık görevini yürütecek.

207 ülkenin katıldığı seçimde 3'te 2 çoğunluğun arandığı ilk tur oylamasında 88 oy alan Infantino'yu 85 oyla Şeyh Salman takip etmişti. Prens Ali'nin 27 oy aldığı ilk turda Champagne'nin oyu 7'de kaldı.

Salt çoğunluğun arandığı ikinci turda ise 207 ülkenin 115'inden oy alan Infantino başkanlık seçimini kazandı. İkinci turda Şeyh Salman'ın oy sayısı 88'e ulaşırken Prens Ali 4 oy alırken Champagne bu turda oy alamadı.

"FIFA'NIN BOZULAN İMAJINI DÜZELTECEĞİZ"

Başkan seçilmesinin hemen sonrasında kısa bir konuşma yapan Infantino; "Değerli dostlarım... Şu anda duygularımı dile getirmekte zorlanıyorum. Çıktığım bu serüvende binlerce insan tanıdım. FIFA'nın imajını yeniden oluşturacağız. Yaptığımız çalışmalarla herkes FIFA'yla yeniden gurur duyacak. Ben hepinizin başkanı olmak istiyorum. 209 ülkenin başkanı olmak istiyorum. Yeniden saygıdeğer FIFA'yı oluşturacağız. Artık futbola geri dönme vaktidir. "Gecemizi gündüzümüze katıp kendimizi yenileyeceğiz ve bu olağanüstü oyuna yeniden konsantre olacağız. Herkese teşekkürler" sözlerini kullandı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...