25 Mart 2016 Cuma

Göbek Nasıl Eritilir ?

Göbek Nasıl Eritilir ?

Göbek Nasıl Eritilir ?, Hızlı Göbek Nasıl Eritilir ?, Sağlıklı Göbek Nasıl Eritilir ?, En iyi Göbek Nasıl Eritilir ?, Yağlı Göbek Nasıl Eritilir ? Öneri Göbek Nasıl Eritilir ?

Göbek Nasıl Eritilir ?


Grup yağları genellikle erkek tipi kilo almayla özdeşleştirilir bir tek göbek bölgesi ve bel çevresi hem adam bununla birlikte hanımlar için kilo kaybedilmesi en zor bölgelerin önderlik yapar. Grup yağlarından kurtulmak sadece daha güzel görünen bir beden için değil daha sıhatli olmak için de son derece önemli. Çünkü organları saran bu yağlar kalp hastalıkları ve tip 2 diyabetin başlıca nedenleri içinde gösteriliyor. İlerleyen yaşlarda metabolizma yavaşladığını için grup yağlarından kurtulmak daha da zorlaşıyor.

Grup yağlarını eritmek için genel kanı karın kaslarını çalıştıran egzersizleri daha çok yapmak olsa da esasında bunun bir faydası yok çünkü bölgesel egzersizler bir tek kasları çalıştırıyor, onları kaplayan yağ tabakasına bir tesiri bulunmuyor. Peki, göbek iyi mi erir? Ve direnmeçı yağlardan iyi mi kurtulabiliriz? İşte göbeğinizi eritmek için kullanabileceğiniz, neticeları araştırmalara dayanan 10 öneri.

Göbek Yağlarını Eritmek İçin 10 Öneri

1 – Şekerden Vazgeçin

Yiyeceklere, içeceklere sonradan eklenen şekeri grup yağlarınıza eklenen yeni bir parça şeklinde düşünebilirsiniz. Vücudumuzun sebze ve meyvelerin ihtiva ettiği şeker haricinde şekere ihtiyacı yok. Pasta, kek, bisküvi, pastane işleri, çayı, kahveyi içerken şeker kullanmak, şekerli gazlı içecekler, şekerli meyve suları ve daha pek çok ürünün ihtiva etmiş bulunduğu şeker tamamen boş kalori ve daha çok yağlanmanıza niçin oluyor.

Özellikle hazır gıdalarda bulunan früktoz bir tek karaciğer tarafınca işlenebiliyor ve çok şeker tüketiyorsanız karaciğer bir süre sonrasında çok früktozla baş edemeyerek bunu yağa dönüştürüyor. Bu durumun yarattığı çok kilolar bir yana tip 2 diyabet ve kalp hastalıkları şeklinde ciddi esenlik sorunlarının önü açılıyor.

2  – Ambalajlı İçecekler İçmeyin

Marketlerde görmüş bulunduğumüz ve genellikle etiketlerinde “%100 doğal” yazan meyve suları sonradan eklemiş şeker ihtiva eder. Kola ve öteki gazlı içeceklerin ne kadar şekerli bulunduğunu aslına bakarsanız hepimiz biliyoruz. Ek olarak sporcu içeceği olarak satılan ürünler ve enerji içecekleri de şeker ihtiva eder. Eğer göbeğinizi eritmek istiyorsanız bu içeceklerden kaçının.

Paketinde “O kalori, Şeker İçermez, rejim” yazan ürünlerden içmeyi planlıyorsanız bir kötü haber de onlar için verelim. Bu tip içecekler genellikle aspartam, sakarin benzer biçimde suni tatlandırıcılar ihtiva eder. Bu suni tatlandırıcılar bir ihtimal kullanıldıkları içeceğin 0 kalori olmasını sağlayabilir yalnız bir çok yan tesiri vardır. Migren, çarpıntı, depresyon, beyin kanseri, mide bulantısı, kusma, görme bozuklukları bu yan etkilerden bir tek bir kaç tanesi (3).

Tüm bunlara ek olarak rejim içeceklerin zayıflamaya tesiri üzerine meydana getirilen araştırmalar bu içeceklerin düşünülenin tersi yönde bir etki yarattığını söylüyor. Örneğin 3682 yetişkinin katılımıyla yapılan bir çalışmada haftada 21 kutu rejim içecek tüketenlerin kilo alma ve obeziteye yakalanma risklerinin bu içecekleri tüketmeyenlere oranla 2 kat daha çok bulunduğu belirlenmiş.

3 – Daha Çok Protein Tüketin.

Mevzu kilo vermek olunca protein en önemli gıda öğesidir. Bunun başlıca sebepleri tokluk hissini %60 oranında uzatarak günde averaj 441 kalori daha az alınmasını sağlaması ve Vücuda alınan besinlerin yakılması, bu aşamada ortaya çıkan enerjiyle vücudun yapılanması veya onarılması olayını hızlandırarak günde 70-90 kalori daha çok yakılmasını sağlamasıdır.

Grup yağlarını eritmek istiyorsanız karbonhidrat ağırlıklı beslenmeden ziyade daha çok protein içeren bir beslenme programına geçmek atacağınız en önemli adım olacaktır. Protein ağırlıklı beslenme bir tek göbeği eritmekle kalmaz hem de bu bölgenin tekrar yağlanması riskini de azaltır

Protein ağırlıklı beslenmenin bir tek genel olarak kilo vermeyi sağlamadığı aynı zamanda direkt olarak grup yağlarını erittiği yönünde bir kaç araştırma sonuçları da vardır.

Kaliteli protein kaynakları olarak bilenen organik yumurtayı, balık, deniz ürünleri, azca yağlı kırmızı et, kümes hayvanları ve süt ürünlerini daha çok tüketerek göbeğinizi eritebilirsiniz.  

Aslında her şey düzenli olarak programı uygulamaktan geçmektedir.

4 – Karbonhidratı Azaltın

Tükettiğiniz gıdalardan almış bulunduğunuz karbonhidratı denetim altında tutabilirseniz çok daha basit kilo verirsiniz. Karbonhidratın azalmasıyla birlikte iştahınız da azalır ve daha azca kalori alırsınız. Bu mevzuda meydana getirilen araştırmalarda diyet yaparken yağı azaltacağımıza karbonhidratı azaltanların 2-3 kat daha çok kilo kaybettikleri sonucu elde edilmiştir.

Ayrıca karbonhidratın sınırlandırıldığı rejim programları zayıflamanızı kolaylaştırmanın yanı sıra özellikle grup bölgesindeki yağlardan daha hızlı kurtulmanıza yardımcı olabilir.

5 – Daha Çok gıda Lifi Tüketin

Bitkisel gıdaların sindirilemeyen bölümleri olan lif gıdaların mideden bağırsaklara ilerleyişini yavaşlatarak besinlerde bulunan vitamin ve minerallerin vücut tarafınca emilmesi için süre yaratır. Sindirim süreci yavaşladıkça yiyeceklerden sonra yaşanan tokluk hissi uzar, iştahınız azalır ve öğünler arası atıştırıcı yemek zorunda kalmazsınız.

Bir araştırmaya nazaran 1 gün içerisinde 14 gram daha çok besin lifi (3 orta boy kabuklu elma) alarak hiç diyet uygulamaları yapmadan 3-4 ayda 2 kilo verebilirsiniz. Hiç rejim yapmadan senede 6 kilo vermek bence çok iyi.

Bir öteki araştırmaya göreyse her gün 10 gram daha çok besin lifi almak göbek bölgesindeki yağlarda %3.7 oranında azalma sağlıyor.

6 – Daha Çok Hareket Edin

Yalnız karın bölgesini hedefleyen egzersizler yerine vücut genelindeki kasları çalıştıran egzersizleri seçin. Yalnız mekik çekerek grup yağlarını eritemeyeceğinizi, göbek ve diğer bölgelerde bulunan yağların eşit miktarda yakıldığını, egzersiz ile bölgesel zayıflama diye bir şey olmadığını ihmal etmeyin.

Egzersizin zayıflamaya tesiri üzerine meydana getirilen pek çok araştırmanın ortak sonucu aynı “düzenli egzersiz daha basit ve kalıcı zayıflamanızı sağlar”. Nabzınızı ne kadar uzun zaman yüksekte  tutarsanız vücudunuz o kadar çok yağ yakar ve göbeğiniz o denli kolay erir.

Egzersizler kişisel olabiliyor, her egzersiz programı herkes için uygun olmayabilir. Örneğin herhangi bir kalp rahatsızlığınız var ise doktorunuz kardiyo egzersizlerinden ziyade yürüme, yüzme benzer biçimde hafif ve orta dereceli egzersizler önerecektir. Spor salonuna gidiyorsanız orada hizmet veren eğitimcilere sizin için uygun bir egzersiz programı hazırlamalarını isteyebilirsiniz.

7 – Ne Tükettiğinizi ve Ne Miktarda Tükettiğinizi Yazın

Günün koşuşturması içinde kimi zaman ne yediğimizi unutuyoruz ve akşam eve gelip kalori hesabı oluşturmaya çalıştığımızda bazı atıştırmalıklar tamamen aklımızdan çıkabiliyor. Bunu önlemek için bir rejim defteri tutmak en iyi çözüm.

Bu defter sayesinde hem ne yediğinizi, kaç kalori aldığınızı net olarak görebilir hem de diyetinizden istediğiniz neticeleri alamıyorsanız neleri düzeltmeniz gerektiği mevzusunda bir fikir sahibi olabilirsiniz.

8 – almış bulunduğunuz Gıdaların Etiketlerini Okuyun

kimi zaman bunu yapmak birazcık zor olabilir çünkü bazı gıdaların etiketinde rastlanan içindekiler ve besin öğeleri bölümü “normal” bir gözle okunamayacak ufak oluyor. Eğer etiketini okuyamıyorsanız o ürünü almamak sizin için iyi olacaktır. Ürünün kalori değerlerini okurken dikkatli olun çünkü ambalajda yer alan kalori miktarı çoğu kez o ürünün 100 gramının ihtiva ettiği enerjiyi gösterir.

Örneğin 250 gramlık paketlenmiş fındığın kalori kısmında “628 kalori” bilgisi bulunuyorsa o paketin tamamı genellikle 1570 kaloridir. Üzerine yine okunmayacak kadar ufak “100 gramında” diye yazıyorlar ancak okumak gerçekten zor.

Ayrıca paketlenmiş gıdanın paketindeki içindekiler bölümünde direkt olarak “şeker” bilgisi bulunmuyorsa bu şeker bulundurmadığı anlamına gelmez. Etikette fruktoz, laktoz, mısır şurubu, şeker kamışı suyu yazıyorsa bunlar sonradan eklenen şeker anlamına gelmektedir.

9 – Salatalarınızda Sirke Kullanın

Sirkenin zayıflamaya etkisi alanında Japonya’da yapılan bir araştırmaya nazaran günde 1-2 yiyecek kaşığı sirke tüketmek vücudun yağ oranını düşürüyor. Sirke bununla beraber yemeklerden sonrasında yaşanmış olan kan şekeri dalgalanmalarının da önüne geçerek tokluk duygusunu uzatmaktadır.

10 – Uykunuzu Düzenleyin

Wake Forest Üniversitesi Tıp Fakültesi tarafınca yapılan bir çalışmaya gore günde 6 saatten azca ve 8 saatten çok yada düzensiz uyuyanların bel bölgesinde ve iç organları etrafında yağlanma oranı düzenli olarak uyuyanlara göre daha çok.

Sonuç olarak kilo vermek için yapmanız gerekenlerle göbeğinizi eritmek amacıyla yapmanız gerekenler çokta farklı değil. Karbonhidratı proteinle değiştirip ambalajlı gıdalardan kaçınmak, gıdalardan aldığınız kalorinin harcadığınız kaloriden azca olmasını sağlamak, haftada 150-200 dakika egzersiz yapmak ve bunları alışkanlık durumuna getirebilmek bir süre sonrasında o inatçı yağların inadını kıracaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...