10 Mart 2016 Perşembe

Google Yeni Hands Free Dönemi

Google Yeni Hands Free Dönemi

Google Yeni Hands Free Dönemi, Hands Free, Ben Google ile Ödeme yapacağım, I Pay with Google ,

"Google" şirketi temassız ödemeler sürecini basitleştirmek amacı taşıyan deneysel "Hands Free" projesini sundu.

Yeni "Hands Free" hizmeti alıcıya alışveriş ücreti cep'ten cüzdanı ya da akıllı telefon çıkartmadan "Ben Google ile ödeme yapacağım" (I ll pay with Google) ifadesini işletmekle gerçekleştirmeye imkan verecek.

"Hands Free" uygulaması artık "Android" sistemli cihazlar (Jelly Bean 4.2+) ve "iPhone" modelleri (4S +) için bırakılırsa da, temassız ödeme işlevi henüz deneme modunda çalışır. Şu anda "sesle" sadece San Francisco birkaç mağaza ve kafesinde ödeme yapmak mümkündür.

"Hands Free" servisi "Android Pay" ödeme fonksiyonu ile ilişkisi olmayan bağımsız mobil uygulamadır. Yeni sistem insanın bulunduğu yeri "Wi-Fi", "Bluetooth LE", lokasiya hizmetleri ve smartfonda yüklenebilen diğer vericiler aracılığıyla belirler. Kullanıcı "Ben Google ile ödeme yapacağım" dedikten sonra satıcı "Hands Free" ye önceden kablosuz inisial ve fotoğrafın uyumunu tutuşdurur.

Ayrıca, bazı mağazalarda alıcının kimliğini otomatik onaylayan kameralar yüklü. Kameraların çektiği fotoğraflar hemen silinir, ticaret noktaları ise banka kartı bilgilerinden tadını değiller.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...