4 Mart 2016 Cuma

Google'ın çoğumuzun Bilmediği 8 Faydalı Hizmeti

Google'ın çoğumuzun Bilmediği 8 Faydalı Hizmeti


1998 yılında Sergey M. Brin ve Lawrence E. Page tarafından kurulan Google bugün dünyanın en çok ziyaret edilen, internete giren herkesin yolunun düştüğü bir siteye döndü. Ancak bununla birlikte, Google'ın da pek bilinmeyen, ancak işinize yarayacak bazı özellikleri var.

1- Chrome Remote Desktop

Chrome Remote Desktop

Bu hizmet internet üzerinden güvenli bir şekilde diğer bilgisayarlara girişi veya başka kullanıcılara sizin bilgisayarınızdaki verilerle çalışma olanağı sağlar. Chrome Web Mağazası aracılığıyla Android işletim sistemi olan cihazlarda da kullanılabilen servis, aynı hizmeti sunan diğer uygulamaların aksine ücretsizdir.

2- Panoramio

Panoramio

Google'ın ilk Web 2.0 uygulamalarından biri olan Panoramio, resim paylaşmak sitesi olarak hizmet vermektedir. Sitede paylaşılan resimlerin eş zamanlı Google Earth'də de yayımlanması kullanıcıların bu hizmeti seçmesine yardımcı oluyor. Resimleri işaretleme ve çeşidləməyə sağlayan uygulamada 2 milyardan fazla resim var. Sitede kayıtlı kullanıcılara görüntü indirmek için 2GB bellek hacmi verilir. Kullanıcı tarafından indirilen resimlerin tüm hakları kullanıcıya ait olur.

3- Google Sky Map

Google Sky Map

Adından da anlaşılacağı üzere kullanıcıların; yıldızları, gezegenleri, güneş sistemini izlemesine olanak veren uygulama, Google Earth programına uygun çalışır. Neredeyse, kullanıcıların uzayda geze olanak veren uygulama, Android işletim sistemine uygun hizmet vermektedir.

4- Who’s Down

Who’s Down

Google'ın online sohbet uygulaması olan "Kimler Down", klasik mekan modunu açarak yakınlıkta bulunan kullanıcılarla ilişki kurmaya olanak sağlar. Google Play Store'da ücretsiz olarak yayımlanan uygulama sadece Android işletim sistemine sahip cihazlar içindir.

5- Project Sunroof 

Project Sunroof

Google mühendisi Carl Elkin tarafından hazırlanan Project Sunroof uygulaması gezegenin sahip olduğu güneş enerjisi potansiyelini kullanıcılara sunuyor. Uygulama aracılığıyla dünya genelinde güneş enerjisi kullanılan yerleri görmek mümkündür.

6- One Today

One Today

Google'ın "Sosyal sorumluluk" adı altında hizmet veren projesi "One Today", yardıma muhtaç insanların ihtiyaçlarını karşılama amacı taşır. Hayır amacı gütmeyen Google gönüllüleri tarafından gerçekleştirilen proje, Google Play Store tarafından Android cihazlarına indirmek için kullanıcılara sunuldu. Uygulamayı yükleyen kullanıcılar, yapılan yardımların içeriği, resimleri vb bir çok konuda bilgi alabiliyorlar.

7- Google Scholar

Google Scholar

2004 yılından bu zamana kadar Google tarafından kullanıcılara sunulan uygulama, sadece akademik makaleler ve konular hakkında arama yapmaya imkan veren arama motoru olarak hareket ederler. Kullanıcıların ücretsiz kullanabildiği uygulama, akademik düzeyde bilgi almak isteyenler için en önemli yerlerden biridir.

8- Build With Chrome

Build With Chrome

Google Australia ile Lego nun ortak projesi. Onun görevi Google Chrome web browser ve üç boyutlu resimleri nasıl yansıtmasını göstermektir. Ayrıca kullanıcılar onun yardımıyla Lego-dan kendi üç boyutlu konstruksiyalarını yaratabilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...