4 Mart 2016 Cuma

Kötü görenler bu haberi mutlaka okusun!

Kötü görenler bu haberi mutlaka okusun!

Kötü görenler bu haberi mutlaka okusun!

Japon mühendisleri zayıf görenler için yeni gözlük hazırlıyor.

Japonya'nın "QD Laser" şirketi tanımı tarama yaparak onu doğrudan gözün Retina hücre zarına projeksiyon yapan gözlük prototipi hazırladı.

Şirketin mühendislerinin Tokyo Üniversitesi çalışanları ile birlikte hazırladıkları "Retina lazer skanı" denen yenilikçi teknoloji tarama sırasında elde edilen açıklama gözün Retina qişasına projeksiyon etmekle zayıf görme yetenekli insanları göz kaslarının geriliminden kurtaracak.

Şu anda "QD Laser" şirketi Eczacılık preparatları ve Tıbbi Cihazlar Ajansı ile danışmanlık yapıyor. Bu ixtiranın ilave edilmiş gerçeklik teknolojisine sahip tıbbi cihaz gibi üretimi meselesi ele alınmıştır.

İlave edilmiş gerçeklik teknolojisini kullanan bilgisayar cihazları gerçek zamanlı görsel tasviri kabul edilen nesneler hakkında sanal bilgilerle tamamlanır. İlave edilmiş gerçeklik teknolojisi tıp, askeri teçhizat, bilgisayar oyunları ve mobil teknolojilerde yaygın uygulanır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...