19 Mart 2016 Cumartesi

Limon ve Aspirin ile Sivilce Maskesi nasıl Yapılır ?

Limon ve Aspirin ile Sivilce Maskesi nasıl Yapılır ?

Limon ve Aspirin ile Sivilce Maskesi nasıl Yapılır ?


Pürüzsüz ve duru bir cilt her insanın arzuladığı bir cilttir. Gerek yüzümüzde gerekse vücudumuzda ne bir kir nede bir sivilce olmaması bir çoğumuzun beklentisidir. Bu durum insanoğlunun içgüdüsel olarak güzellik takıntılarından biri olmaktan çıkıp artık sıhhat sorunu haline gelmesine neden olmuştur. Özellikle gençler ve hanımlarda desekte son yıllarda adamların de artık bu tür sorunlar için arayış içine girmesine vesile olmuştur. İnsanlar bu sorunu çözmek için ya güzellik merkezlerine gider olmuş yada çeşitli kremler vesilesiyle  yada bitkisel arayışlar içine girmişlerdir. Son zamanlarda en etkili olanı ise aspirin ve limon kürünün yapılması olmuştur.

Kimi zaman genetik olarak ciltte lekelenme oluşur. Bazen dış etkilerden kaynaklanan güneş ,organik çaşama tesiri, stres, sivilce, yara, kullanılan ilaçlar, hanımlar için doğum sonrası oluşan lekeler vb. Durumlar insanları bu probleminin çözümünü bulmaya itmiştir. Aspirinin faydası ortaya çıkarıldıği günden beri bilinmekte ve aslabir yan tesiri olmamaktadır. Günlük bir tane aspirin alınması bu yüzden önerilmektedir. Limon ise naturel asit kaynağı olmakla beraber yoğun C vitamini olarak tükettiğimiz bir meyvedir. 

Limonun sivilce ve lekelere karşı silici ve yok edici bir tesiri vardır. Özellikle yağlı ciltlerin hava alması gereken kıl köklerini  tıkaması ve sivilce oluşmasına daha sonra kuruyan sivilcenin ya koparılarak yada kendiliğinden sönerek lekelenme oluşmasına neden olmaktadır. Dışarıdan meydana getirilen bu kürün leke ve sivilce oluşumunu temizlediği görülmüştür.

Çok sık meydana getirilen aspirin ve sivilce maskelerinden bir tanesi söyleki yapılabilinir.

5-6 aspirin
1,5 yiyecek kaşığı limon suyu
1 çay kaşığı karbonat yada 1 yiyecek kaşığı maden suyu
1 çay kaşığı bal


Yapılışı

İlk olarak aspirinler çukurca bir kaba alınır. İçinde iyice ezilir. Sonra içine bir çay kaşığı bal ilave edilir ve iyice yedirilir. Sırasıyla 1,5  yiyecek kaşığı limon suyu, karbonat yada maden suyu ilave edildikten sonra iyice erimesi sağlanır. Oluşan kıvam kremsi olması gerekiyor. Eğer maden suyu kullanılacaksa bu işlem yavaş yavaş yapılır.

Kirli olan cilt önce  var ise kükürtlü bir sabunla yıkanmalı veya temizleme tonikleriyle iyice arındırılmalıdır. Sonrasında  sıcak havluyla  beş dakika  tampon yapılmalıdır. Daha sonrasında yıkanmış ve temizlenmiş cilde yedirilerek maske sürülür. Yaklaşık olarak on – on beş dakika bekletilir. Daha sonra ılık bir suyla yüz yıkanır. Var ise bitkisel yağlardan biri veya iyi bir nemlendirici sürülür.

Bu yapılan maske taze yapılıp hemen kullanılmalıdır.Haftada 2-3 kez yapılması tavsiye edilen bu maske  neticesinde ciltte lekelenme ve sivilcelerin eskisi kadar sorun olmayacağı görülecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...