1 Mart 2016 Salı

Napolili futbolcuyu yol ortasında soydular

Napolili futbolcuyu yol ortasında soydularİtalya'nın suç oranı en yüksek şehirlerinden Napoli'de, şehrin futbol takımında oynayan Lorenzo Insigne hafta sonunda yol ortasında silahlı soyguna uğradı.

Futbolcu ile arkadaşlarının bulunduğu aracı durdurarak üzerlerindeki parayı ve kıymetli eşyayı alan soygunculardan biri Insigne'den gelecek maçta kendisi için bir gol atmasını da istedi.

Futbolcunun menajerinin açıklamasına göre, cumartesi akşamı eşi Jenny ve iki arkadaşıyla dışarı çıkan Insigne gece 00.00 civarında kırmızı ışıkta durunca yanına bir motosiklet yanaştı. Yüzlerini eşarp ve kaskla gizleyen motosikletli soyguncular Insigne'nin otomobiline silah doğrultarak futbolcu ve arkadaşlarına ait 800 euro, bir Rolex saat ve iki pırlanta bilekliği çaldı. Soygunculardan bir tanesi de uzaklaşmadan hemen önce Napolili futbolcuya "Fiorentina'ya karşı benim için bir gol at" dedi.

Insigne'nin menajeri Antonio Ottaiano, futbolcunun korkunç bir tecrübe yaşadığını söylerken İtalyan basını Napoli'de daha önce de futbolcuların benzer biçimde soyulduğunu hatırlattı.
2013 yılında İsviçreli futbolcu Valon Behrami ve Slovak Marek Hamsik de sokak ortasında soyulmuştu.

Napoli bölgesinde güçlü olan Camorra mafya örgütünden Salvatore Russomagno adlı bir itirafçı, örgütün kendi aktivitelerine katılmayı reddeden futbolcuları böyle cezalandırdığını öne sürmüştü.

Adı sık sık Camorra örgütü ve suç eylemleriyle anılan Napoli, İtalya'da soygun oranının en yüksek olduğu şehir. 2014 verilerine göre Napoli'de her 100 bin kişi başına 291 soygun vakası yaşanıyor.

İçişleri Bakanı Angelino Alfano da ay başında yaptığı bir açıklamada, şehirte şiddet hadiselerinın önünün kesilememesi sebebiyle Napoli'de mafya çeteleriyle savaşmak için ordunun görevlendirileceğini söylemiş ve bu plan münakaşalara neden olmuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...