17 Mart 2016 Perşembe

PlayStation VR Fiyatı Belli Oldu

PlayStation VR Fiyatı Belli Oldu

PlayStation VR Fiyatı Belli Oldu

Sony nihayetinde PlayStation VR’ın fiyatını açıkladı. 399 dolar olacak başlık bu yılın Ekim ayında satışa sunulacak.

Şirket şu anda San Francisco, California’da düzenlenmekte olan 2016 Game Developer Conference etkinliğinde kısa bir konuşma ile başlığın detaylarını paylaştı. Eğer bir PlayStation 4 sahibiyseniz başlık sizin için ucuz olabilir hatta konsola sahip olmasanız bile Sony‘nin başlığı rakiplerinden oldukca ucuz. Oculus Rift geçtiğimiz aylarda başlığının 599 dolar olacağını ilan etmişti. Valve’in HTC Vive başlığı ise 799 dolar olacak sadece iki başlıkta çok güçlü bilgisayar donanımı gerektiriyor. PlayStation VR için ise yalnız PlayStation 4 olması kafi.

Sadece PlayStation VR’ın da bazı minik hayal kırıklıkları yok değil. Başlangıç seviyesi PSVR 399 dolar olacak sadece bu pakette PSVR için gerekli olan PS Move kontrolcüler ve PS Camera bulunmuyor. Sony bunun açıklamasını ise bir çok PlayStation sahibinin esasen Move ve PS Camera sahibi olmasına bağlıyor. Uzun bir zamandır satışta olan konsollar için aslına bakarsak mantıklı bir açıklama. Ayrıca ilk kez satın alacaklar için de içerisinde PS Move ve PS Camera olan paketler satılacak. Sadece Sony bu paketler hakkında bir açıklama yapmadı.

Ayrıca PlayStation VR daha önceden duyduğumuz teknik özelliklerin doğru olduğunu kanıtladı. Üzerinde 5.7 inç büyüklüğünde OLED ekran bulunacak. 120 fps destekleyecek sistemin 1920 x RGB x 1080 çözünürlüğü bulunuyor. Bu da demek oluyor ki her piksel tam RGB renklerine haiz olacak. Ayrıca Açıklamaya gore Ekim ayı ile yıl sonu arasında 50 VR destekli oyun piyasaya çıkacak ve star Wars: Battlefront, PlayStation VR için exclusive oyun olacak.

Samsung Gear VR Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler
 

İşte PlayStation VR’a çıkması kesinleşen oyunlar;

Allumette Driveclub Gary the Gull Golem Harmonix Music VR Job Simulator Joshua Bell: Immersive Experience (tech demo) Megaton Rainfall Playroom VR yıldız Wars: Battlefront VR experience SuperHyperCube Thumper Tumble VR Valkrie Waltz of the Wizard Wayward Sky Xing: The Land Beyond

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...