1 Mart 2016 Salı

Siber saldırılara karşı Türkiye’de bir ilk

Siber saldırılara karşı Türkiye’de bir ilkDünyada yalnızca birkaç ülkede bulunan Siber Füzyon Merkezi ile Türkiye, siber saldırı tehditlerini daha önceden belirleme edebilecek.

Savunma Teknolojileri ve Mühendislik AŞ'nin (STM), Ankara’da kuracağı ve dünyada yalnızca birkaç ülkede bulunan Siber Füzyon Merkezi ile Türkiye, henüz ortaya çıkmamış siber saldırı tehditlerini daha önceden belirleme edebilecek.

DÜNYADA SADECE BİR KAÇ ÜLKEDE VAR

Son devirde siber güvenlik alanındaki çalışmalarıyla dikkati çeken STM, bu alanda bir ilke imza atmaya hazırlanıyor. STM, bu kapsamda, Ankara’da dünyada yalnızca birkaç ülkede bulunan ve yeni nesil siber güvenlik merkezi olarak nitelenen Siber Füzyon Merkezi kuracak. STM’nin gelecek ay faaliyete geçireceği merkez vasıtası ile, artık yalnızca bilinen siber tehditler değil, henüz ortaya çıkartılmamış, gelişmiş komplike metotlar kullanan yeni tehditler de saldırıdan önce belirleme edilebilecek ve önlem alınabilecek.

ÖNEMLİ BİR GÜÇ OLACAK

Merkezde, zafiyet yönetimi, siber tehdit istihbaratı, tehdit savunma operasyonu, siber harekat merkezi ve hadise müdahale yönetimi yetenekleri, bilhassa üst seviye yöneticilerin siber hadiselerin yönetiminde inisiyatif almasına imkân sağlayacak yenilikçi harp oyunları teknikleriyle birleştirilerek modern bir siber güvenlik yaklaşımının uygulanmasına imkân sağlanacak.

Siber Füzyon Merkezi’nde yalnızca siber güvenlik uzmanları değil, büyük veri, veri bilimi, istatistik, matematik, doğal dil prosedüre, görüntü ve ses prosedüre gibi farklı disiplinlerden uzmanlar da görev alacak. Her yönüyle ilk olacak bu merkez, siber saldırılara karşı Türkiye’nin önemli bir gücü olacak.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...