20 Mart 2016 Pazar

Sivilce Yapan İçecekler ve Yiyecekler

Sivilce Yapan İçecekler ve Yiyecekler,Sivilce Yapan İçecekler ve Yiyecekler nelerdir,Sivilce Yapan İçecekler ve Yiyecekler hangisidir, Sivilce Yapan İçecekler ve Yiyecekler nelerdir

Sivilce Yapan İçecekler ve Yiyecekler

Sivilce Yapan İçecekler ve Yiyecekler

Birçok kişi sivilcelerle iş ediniyor ve ne yaparsa yapsın bir türlü sivilceden kurtulamıyor. Çeşitli maskeler denediniz ilaçlar kullandınız ama daha hala sivilcelerden kurtulamıyorsunuz. Birde yediğimiz gıdalare ve içeceklere bakmakta yarar var bence. Hayatımızdaki yeme ve içme alışmışlıkları da sivilcelere sebep olmakta. Sizler için sivilce yapan gıdalar ve içecekleri bir de biz inceleyelim.

Sivilce Yapan Besinler

Baharatlar: Başta acı, kırmızıbiber ve aşırı baharatlı yiyecekler sindirim sistemine zarar verebilir. Bu pozisyonda dolaylı olarak cildimizde sivilce oluşumuna sebep olmaktadır. Baharatlı gıdalar doğrudan sivilceye sebep olmasa da tüketiminde belirli kısıtlamalar yapmanızda yarar var.

İşlenmiş Besinler: Pizza, paketlenmiş besinler, hamburger gibi gıdalar işlenmiş besinler sınıfında yer almakta. Bu gıdalarin sindirimi zor olmasından cildimize zarar vermekte ve sivilce oluşumuna sebep olmaktadır.

Süt Ürünleri: Süt veren inekler yaşamları boyunca hamile olduklarından, ineklerde rastlanan hormonlar doğal olarak süte geçmektedir. Hormonlar yağ bezlerini harekete geçirmekte ve sivilce oluşumuna sebep olmaktadır. Doğal ürünleri yinede sağlımız açısından tüketmemiz gerekiyor.

Şeker: Tatlı yiyeceklerden uzak durmanızda yarar var. Şeker direkt olarak sivilce yapmaz. Kandaki insülin seviyesini artırarak bazı hormonların sebum üretimine sebep olmakta ve buda sivilce sebeplerinden biri.

Yağlar: İşlem görmüş bitkisel yağ ve trans yağ. Margarin ve diğer bitkisel yağlar ile yapılmış gıdalari tükettiğinizde sivilcelere sebep olur.

Şekerleme ve Çikolata: Cildin kolajen yapısına zarar verirler. Şekerleme tarzı besinler cildimizi kurutup erken kırışıklara da sebep ollinkar.

Gluten: Un, makarna, ekmek gibi buğday ve tahıl ürünlerinde bulunmaktadır. Sık tükettiğimizde vücudumuzda iltihap oranını artırmaktadır.

Tuz: Cilt nesiçsunda kabarıklığa ve şişmeye yol açar.

Sivilce Yapan İçecekler

Şekerli İçecekler: Şeker bağışıklık sistemini güçsüzleştiriyor. Şekerli içecekleri tükettiğimizde daha az su tüketiyoruz. Bu nedenle şekerin yarattığı etki sivilceye sebep olmakta.

Diyet İçecekler: Aspartam içerdiğinden kaynaklı sivilceye sebep olmakta. Aspartam kimyasal bir tatlandırıcı. Buda PH seviyesini düşürmesine sebep olmakta. Sivilce yapma etkisi bulunmakta.

Asitli İçecekler: Meyve asitli içecekler karaciğer yağlanmasına sebep olmakta. Buda vücutta sivilce olmasına yol açıyor. Ayrıca Kola vb gibi asitli içecekler kansızlığa da sebep olmaktadırlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...