17 Mart 2016 Perşembe

Windows 10'da şaşırtan hata

Windows 10'da şaşırtan hata

Windows 10'da şaşırtan hata

Windows 10'un otomatik olarak, daha yani zorla yüklendiğini gören kullanıcılar, zor durumda kaldılar. Bu kere binlerce kullanıcı, sisteminin Windows 10'a bireyin isteği olmaksızın geçtiğini söylüyor.

Windows 7 yada 8'li bilgisayarların Windows 10'a "otomatik" geçmesinin nedeninin, yeni işletim sisteminin artık "önerilen güncelleme" olarak sunulması. Sadece tercihi kullanıcılarına bırakmayan Microsoft, bu hareketiyle güven kaybı yaşayabilir. Hepimiz Windows 10'a yükseltmek istemediği şeklinde, yükseltme işleminin ardından bazı programlar çalışmayabiliyor ve kullanıcı, önceki işletim sistemine geri dönmek zorunda kalabiliyor.

İstek dışı güncelleme şikayetleri, İlk olarak 2015'in nihayetinde ortaya çıkmıştı. Bu sıradaki şikayetlerin önemli kısmı, ABD'deki kullanıcılardan gelmişti. Şimdi bu yaşananların, Microsoft'un otomatik yükseltme testleri olduğu düşünülüyor.

Windows 10, Windows 7 ve 8'li bilgisayarlarda Şubat ayından bu yana "Önerilen Güncelleme" olarak görüntüleniyor ve varsayılan olarak seçili geliyor. şu demek oluyor ki KB3035583 olarak da malum güncellemenin işaretini kaldırmamanız, bilgisayarınızı Windows 10'la bulmanız anlamına gelebilir.

MICROSOFT'TAN AÇIKLAMA

Şikayetler üzerine Microsoft'tan meydana getirilen resmi izahat ise şöyle:

Daha kişisel ve güvenli bir tecrübe sunan Windows 10, Windows 7, 8 ve 8.1 kullanıcıları tarafından ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ücretsiz olarak yapılabilen güncelleme işlemini isteyen kullanıcılar kapatabiliyor. Bireysel kullanıcılar denetim panelinde bulunan Bildirim Merkezi'nde (Notification Center) yer edinen Güncelleme Ayarları'nı istedikleri zaman kapatarak güncellemeleri erteleyebilirler yada kapatabilirler. Kurumsal kullanıcılar ise Grup İlkesi (Group Policy) ayarlarından ya da Güncelleme İptali registry seçeneğinden güncellemeyi iptal edebilirler. Microsoft, en iyi ve en güvenli deneyimi yaşamak için Windows 10 işletim sistemine geçilmesini öneriyor. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...