10 Mart 2016 Perşembe

"YouTube" den videoları kim ve neden siliyor?

"YouTube" den videoları kim ve neden siliyor?

"YouTube" den videoları kim ve neden siliyor?

Son günler Türkiye ve Azerbaycan kullanıcılarının "YouTube" portalına yüklediği videoların silinmesi, bazı kanalların kapatılması ile ilgili şikayetlerin sayısı arttı. Bunun neden gerçekleştiği kullanıcılara açıklanmadı.

Portaldan daha çok yerel telekanallara ait görüntülerin silindiği belirtiliyor.

"YouTube" un ortak şirketlerinden birinin temsilcisi olan Cengiz Altun videoların silinmesi telif hakları ile ilgili olduğunu söyledi.

Telif hakkı koruma şirketlerinden edilinilen bilgi ;

"Youtube" de "contact" adlı iç sistem var. Biz bir takım tanınmış kişilerle, televizyonlarla anlaşma yaparak, onların telif haklarını koruyoruz. Sözleşmenin hızını bu sisteme sunmakla tüm videolara teknik olarak kontrol hakkını elde ediyoruz. Şu anda 50 kadar şarkıcı ile işbirliği yapıyoruz. Anlaşma yaptığımız kişilere ait görüntüler başka kanallara yüklenmesini engelliyoruz " şeklindedir.

"Telekanallardan bize bununla ilgili şikayetler geliyor. Bu şikayetleri dikkate alarak belirli adımlar atıyoruz. Telekanallardan gelen şikayetler üzerine biz bu videoları siliyoruz. Nedeni ise telekanalların haklarını talep etmesidir. Korsan almış başını gidiyor. Çünkü insanlar telekanalların yayınlarını "YouTube" a korsan yollarla, kendi adları ile yükleyip, kazanç elde ediyorlar.

Araşdırmalarımız sırasında anlaşıldı ki, başkasının videolarını korsan yollarla "YouTube" a yükleyen kişiler iyi para kazanıyorlar. Bu kabul edilemez. Her gün 500-600 civarında korsan videolar tarafımızdan siliniyor, bazı hesaplar ise kapatılıyor ".

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...