6 Mart 2016 Pazar

Yunanistan da Göçmen Protestosu yapıldı

Yunanistan da Göçmen Protestosu yapıldı

Yunanistan da Göçmen Protestosu yapıldı


Yunanistan'da sular bir türlü durulmuyor. Çok ciddi ekonomik sıkıntı ile boğuşan komşu, şimdi ise Avrupa birliğinin göçmenlerle ilgili kararlarını ciddi anlamda protesto etmektedir.

Eylemlerin ana başlığı ilk defa Göçmenler.  "Biz Avrupa Birliği'nin göçmenlerle ilişkin kararlarına itiraz ediyoruz". sloganı altında geniş çaplı bir eylem yapıldı.

Yunanistan'ın Komünist Partisi ile bağlantılı PAME sendikası yüzlerce üyesi Avrupa Birliği'nin Atina'daki ofisi önüne yürüyüş düzenledi.

Protestocular NATO ve AB'ye aleyhine sloganlar attı ve Avrupa'da sığınak bulmaya çalışan göçmen ve mülteciler için daha iyi koşulların oluşturulmasını talep etti.

Balkan ülkelerinin göçmenlerin serbest geçişini sınırlamasından sonra, 32 binden fazla mülteci ve mejburi göçmen Yunanistan sınırında dermansız durumda kaldı. Bunlardan 13-14 bine yakını İdemoni kentindeki geçici kamplarda kalıyor.

"Bugün Avrupa Birliği'nin miqrantlarla ilişkin kararlarına itiraz ediyoruz. Yunan hükümetinin de anlaştığı bu kararlarla binlerce mülteci ve miqrantı tuzağa konaklayacak. Onlar Avrupa ülkelerinde büyük zorluklarla karşı karşıya ", - sendika üyesi Vasilis Stamoulis bildirdi.

"Ellerinde bebekleri olan kadınlar, hamile kadınlar yağmurda - karda yüzlerce kilometre mesafeyi yaya gidiyor. Onlar için hiçbir ortam yaradılmır. Onlar neredeyse, kendilerine yiyecek bulamıyor, kişisel hijyen için hiçbir koşulları yoktur. Biz onlara normal koşulların oluşturulmasını talep ediyoruz ", - Kadın Federasyonu Başkanı Merini Stefan dedi.

Eylem katılımcılar aynı zamanda NATO gemilerinin hemen Ege denizinde çıkmasını istedi. NATO Genel Sekreteri Yens Stoltenberq fevralın 11-de göçmen qaçaqmalçılığını durdurmak amacıyla Türkiye-Yunanistan arasındaki Ege Denizi sularına NATO gemilerinin gönderilmesine talimat verdi. NATO gemileri Avrupa Birliği'nin sınır hizmeti olan Frontekslə işbirliği yapmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...