10 Ekim 2016 Pazartesi

Galaxy Note 7 Üretimi Durduruldu !

Galaxy Note 7 Üretimi Durduruldu !


Galaxy Note 7 Üretimi Durduruldu !


Note 7'nin yeni modellerinde de ortaya çıkan pil sorunundan sonrasında üretimin durdurulması sonucu geldi.

Cenup Koreli Yonhap Haber Ajansı'nın haberine nazaranSamsung, Note 7'nin üretimini durdurdu. Yonhap'a konuşan Samsung'tan bir yetkili (İsmi verilmemiş) durum çözülene kadar Cenup Kore, Çin ve ABD'da güvenlik regülatörleri için meydana getirilen iş birliğinin askıya alındığını söylemiş oldu.Samsung mevzuyla ilgili izahat yapmaktan kaçınıyor.

Ağustos ortasında pazara giriş meydana getiren Note 7, tasarımı ve performansıyla şimdiye kadar yapılmış en iyi Android telefonlardan biri olarak kabul edildi ve Samsung'un pazardaki liderliğini daha sağlamlaştırmak için bir talih olarak görüldü. Fakat cihazın pil sorunundan dolayı ısınması ve alev alması ise Note 7'nin üzerine gölge düşürdü. 

Hatırlarsanız Samsung dünya genelinde Note 7'yi pazardan geri çekmiş ve değişiklik programı başlatmıştı. Bu programa katılım yüksek oranda oldu.

Geçen hafta yeni üretim Note 7'lerle ilgili aşırı ısınma ve patlama raporlandı.Southwest Havayolları'nda yenilenmiş Note 7 alev aldı, başka bir vakada ise tüketici yaralandı. AT&T ve T-Mobile benzer biçimde operatörler Note 7 satışını durdurmuş halde. Bu operatörler Note 7 sahiplerinin başka bir telefonla değişiklik yapmasına izin veriyor.

Samsung, Note 7'nin üretimini durdurduğunu resmi olarak açıklamış değil. Bununla beraber Koreli dev, geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu açıklamada problem üstünde araştırmanın yapıldığını, 3. parti tedarikçilerle probleme odaklandıklarını belirtti.

Moor Insights & Strategy analisti Patrick Moorhead, Samsung pil sorunları yaşıyorsa, Note 7 üretimini derhal kesmeli açıklamasında bulunmuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...