10 Ekim 2016 Pazartesi

iPhone 6 Plus Orjinal Şarj ile Patladı

iPhone 6 Plus Orjinal Şarj ile Patladı


iPhone 6 Plus Orjinal Şarj ile Patladı


Patlayan telefon haberleri hız kesmeden gelmeye devam ediyor. Şimdi de bir iPhone 6 Plus modeli patladı. Hem de açıklanan bilgilere gore şarj aleti orijinal olmasına karşın...

Gün geçmiyor ki akıllı telefon patlama haberi gelmesin.Samsung tarafınca gelen Note 7 patlama haberlerinden sonrasında bu sefer de Apple'dan fena bir haber gelmiş durumda.
California'da yaşayan Yvette Estrada isminde kullanıcının telefonu orijinal şarj aleti ile şarj olurken patlamış ve kullanılamaz hale gelmiş durumda. Vaka bu hafta perşembeyi cumaya bağlayan gece yaşanmış.

Telefonun sahibi olan Estrada; gece 3 sıralarında yüksek bir ses ve plastik kokusuyla uyanmak zorunda kaldığını ve uyandığında ise iPhone 6Plus'tan yoğun siyah duman çıktığını gözlemlemiş.

Hemen hemen 3 aylık telefon!

Estrada'nın söylediklerine bakılırsa telefon hemen hemen 3 aylık. Olayın yaşanmasının arkasından Apple'ı aramış ve çekmiş olduğu fotoğraflar ile durumu izah etmiş. Şimdi mahalli bir Apple Store'dan hasarlı telefonunu yenisi ile değişiklik yapmak zorunda.
Yaşanılan kazada Estrada herhangi bir zarar görmezken, telefonun bulunmuş olduğu komodin; yanında yer edinen gözlüğü ve Apple Watch standı hasar görmüş durumda.

Bir haftada 2 fena haber

Gene bu haftanın başlarında gene başka bir iPhone 6 Plus üniversite talebesi Darina Hlavaty'nin arka cebinde alev almıştı. Yaşanılan her iki vakada da yangının sebebi tam olarak bilinmemektedir fakat bunun en güçlü iki sebebi olabilir.Arızalı pil yada kısa dönem.
Apple iki aygıt hakkında herhangi bir izahat yapmazken cihazları incelemeye almış olduğu gelen haberler içinde.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...