14 Ekim 2016 Cuma

iPhone Müzikler Zil sesi nasıl yapılır ?

iTunes 12 ile birlikte iPhone'da müzikleri zil sesi yapmak epey zorlaştı fakat olanaksız değil. İşte en kolay formülüyle iPhone'da müzikleri zil sesi yapma bu konumuzda

iPhone Müzikler Zil sesi nasıl yapılır ?


.
iTunes 12 sürümü ile birlikte Apple, zil sesleri için mağaza yönlendirmesini ön planda tutuyor ve iTunes üstünden müziklerimizi zil sesi yapma olanağını iyice kısıtlıyor.
Peki iPhone kullanıcıları, iPhone'da müzikleri zil sesi iyi mi yapacaklar? Yeni yöntemi rahat bir halde sizlere anlatıyoruz. iTunes 12 öncesi sürümü kullananlar için iTunes üstünden meydana getirilen işlemi de eski ve yeni yöntem olarak aşağıda anlattık.

iPhone'da Müzikleri Zil Sesi Yapma

Yeni yöntem:

İlk başta buradaki siteden müzik dosyalarımızdan 40 saniyelik alan seçiyoruz ve ondan sonra iPhone için .m4r dosya formatına çeviriyoruz.

Upload şu demek oluyor ki yüklemeyi seçip seçtiğimiz şarkıyı yüklüyoruz, sonrasında 40 saniyelik alanı seçiyoruz ve son olarak .m4r biçimli dosyayı indiriyoruz. İşte zil sesi yapacağımız dosya bu.

İkinci adımda ise iTunes kullanmadan, bu dosyayı iPhone'a atacağız.
Buradan CopyTrans adlı iTunes alternatifi programı indiriyoruz. Apple'ın sürücülerinin yüklü olduğuna güvenli olun. Sonrasında bu uygulamayı da yükleyip çalıştırın. 

Telefonunuzu bilgisayara bağlayın ve bu bilgisayara itimat demeyi ihmal etmeyin.
CopyTrans üstünden uygulamayı çalıştırıyoruz. Ondan sonra CopyTrans Manager bölümünü kuruyoruz ve sonrasında start tuşuna basıp uygulamayı başlatıyoruz.

Uygulama açılınca, telefonunuzu buluyor. Sol üstte melodiler kısmı var. Ona tıklayarak açıyorsunuz. Ve tek yapmanız ihtiyaç duyulan alt kısımdaki alana, yaptığımız 40 saniyelik melodiyi sürüklemek. Son olarak yenile / güncelle diyoruz ve dosya aktarımını yaparak iPhone'a aktarıyoruz.

Son olarak iPhone'un ayarlardan, sesler kısmına girip, sonrasında da zil seslerinden yüklediğimiz müziği seçiyoruz. İşlem bu kadar rahat.

iTunes 12 öncesi eski yöntem ile iPhone'a zil sesi yapma

Hangi şarkıyı zil sesi yapmak istiyorsanız, iTunes'tan şarkıyı bulmanız ve hemen sonra üstüne sağ tıklayarak, data ver demeniz gerekiyor.

Informasyon ver kısmına tıkladığınız vakit karşımıza çıkan pencereden, seçeneklere giriyoruz ve başlama ile durdurma sürelerini ayarlıyoruz. Şarkının hangi 40 saniyelik aralığını seçmek istiyorsanız, bu iki alana o aralığı girmeniz gerekiyor.

Aynı şarkıya tekrardan sağ tıkladığımızda, AAC oluştura geliyoruz ve 40saniyelik yeni sürüm aşağıda beliriyor. Hemen sonra Windows Gezgini ya da Finder üstünde göstererek, dosyaformatında değişikliğe gidiyoruz.

M4R dosya biçimine çevirdiğimiz 40 saniyelik şarkıyı, iTunes üstünden iPhone'a zil sesi olarak atıyoruz ve işlemimiz tamamlanıyor. Böylece istediğiniz şarkıları, süratli bir halde iPhone'da zil sesi olarak ayarlayabiliyoruz. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...