9 Ekim 2016 Pazar

Mafia 3 Oyun inceleme Ekim 2016


Mafia 3 Oyun inceleme Ekim 2016

mafia 3 inceleme 2Beklediğimiz yama sonunda geldi, çattı. Ortalama 1.2 GB boyutundaki yamayı incelemeyi bitirebilmek adına derhal çıkmış olduğu şeklinde indirdim ve oyunu bir de bu yama ile inceledim sadece ne yalan söyleyeyim, gelmese de olurmuş. Hangar 13'ün oyunu niçin 30 FPS'ye kilitli olarak çıkardığını anlamış oldum bu sebeple sisteminiz ne kadar iyi olursa olsun, ciddi bir optimizasyon problemi mevcut.

Doğruya doğru, Mafia 3'ün başarısız grafikleri var. Her ne kadar şöyleki uzaktan bir bakış atınca oldukça hoş görünse de, kaplamalara ve gölgelere yaklaşınca aslına bakarsak oyunun ne kadar 'eski' göründüğünü anlıyorsunuz. Anti-Aliasing hususi durumunu köklememe karşın hala tüm yüzeyler pütür pütür görünüyor. Gölgelerdeki pikselleşmeler de bunun cabası. Aslına bakarsan incelemenin ön safhalarında oyunda düşük çözünürlüğünde olan kaplama probleminin olduğundan da bahsetmiştim. Gelen yama bunu da düzeltir diye düşünüyordum sadece düzeltemedi. Meğersem adamlar oyunu esasen o şekilde yapmış. Yama ile düzeltilecek bir şey yok. Üzgünüm fakat Mafia 3 grafik mevzusunda feci biçimde sınıfta kalıyor.

Gelelim oyunun aslolan münakaşa yarattığı yere, FPS değerlerine. Şimdi ilk olarak Mafia 3'ün tavsiye edilen sistem gereksinimlerine bir bakalım. i7 3770, Nvidia GTX 1060 ve 8 GB da ram istiyor. Gerisi bizi pek ilgilendirmiyor aslına bakarsan. Benim incelemeyi yaptığım sistem ise: i5 6600, Nvidia GTX 1070 ve 8 GB ram. Kısaca tavsiye edilenin bir tık daha üstünde bir sisteme sahibim. Buna nazaran oyunun asla sorun çıkarmadan 60 FPS'de, ya da en azından 55-60 arası bir değerde emek harcaması gerekir değil mi? Peki hangi değerlerde çalışıyor oyun? Maalesef 35-50 içinde gidip-geliyor. Hangar 13 açık ki bu konudaki başarısızlığını maskeleyebilmek adına oyunu 30 FPS'ye çakılı olarak çıkarmak istemiş sadece 2016 senesinde yaşayan bir oyuncu bu tür numaraları yemez hocam, üzgünüm.

İnceleme bu kesinti yüzünden fazlaca dağıldı, o yüzden son bir kez nesi iyi-nesi fena toparlayayım sizler için. Mafia 3 iyi bir oyun. Sadece yalnız iyi, başka hiçbir niteliğe haiz değil. Kesinlikle fiyatını hak eden bir oyun olmadığını da eklemem gerekiyor. Otomobil sürüş mekanikleri  oldukça yavan, kent oldukca cansız, grafikler 2014'ten kalma şeklinde, görevler oldukça can sıkan ve birbirini yine ediyor. Mafia 2 kesinlikle oldukca daha iyi bir oyundu. Mafia 3 maalesef o denli reklama karşın sınıfta kalıyor. Bu yıl hayal kırıklığı yaratan oyunlar sepetine bir yeni üye daha ekleyebiliriz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...