12 Ekim 2016 Çarşamba

Twitter, yeni sahibini arıyor

Twitter, yeni sahibini arıyor

Twitter, yeni sahibini arıyorGoogle, Disney ve Apple benzer biçimde devlerin adı geçse de, Twitter'ın yeni sahibi sürpriz bir öteki dev olabilir!
 
Finansal açıdan son zamanlar yaşayan toplumsal medya devi Twitter'ın başka bir şirket tarafınca satın alınacağına yönelik söylentiler son haftalarda gündemi bir fazlaca meşgul etmişti. Twitter'ı bünyesine katmak isteyen firmalar içinde Google, Salesforce, Disney ve Apple şeklinde devlerin adı geçmişti. 

New York Times'da mevzuyla ilgili yer edinen bir rapora nazaran bu firmalardan üçü olasılık dışı olsa da Salesforce halen Twitter'ı gözüne kestirmeye devam ediyor.

New York Times'ın; toplantılarda bulunmuş olduğu belirtilen iki anonim kaynağa dayandırdığı bilgilere nazaran San Francisco merkezli bir bulut bilişim şirketi olanSalesforce halihazırda Twitter yöneticileriyle görüşme halinde. Öteki taraftan görüşmeler devam etse de yatırımcıların bu doğrultuda pek de gönüllü olmadıkları gelen bilgiler içinde. Zira, Twitter'ı satın almakla ilgilenilmiş olduğu haberinin gelmesinin peşinden Salesforce'un borsadaki hisselerinin yüzde 5 civarında düşmesi de bu gönülsüzlüğün en belirgin sebebi.

Twitter, halen oldukça popüler bir platform olsa da; politik tartışmalar ve spor müsabakalarına dair canlı akış benzer biçimde özellikler getirmesine karşın kullanıcı tabanında beklenen büyümeyi yakalayabilmiş değil. Bu da haliyle firmanın Facebook, Instagram ve Snapchat benzer biçimde devasa bir kullanıcı tabanına haiz platformlarla sıhhatli bir rekabet içinde olmasının önünde bir engel oluşturuyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...