19 Nisan 2018 Perşembe

Kpss Puan Hesaplama En Doğru Puan Hesaplaması

Merhabalar sevgili memur adayları. Kamu personeli seçme sınavını yeni geçtik veya hazırlık aşamasındayız. Hedef belli Memuriyet hepimizin hakkında hayırlısı. Arkadaşlar hemen hemen hepimizin sınava girmeden veya sınav sonrasında yaptığımız ortalama kaç puan alırım düşüncesinden sizleri kurtaracak veya aşağı yukarı fikir sahibi yapacak bir Kpss Puan HesaplamaAracı ile tanıştıracağız.


KPSS 2018 Puan Hesaplama

KPSS Lisans,Önlisans,Ortaöğretim,Öğretmenlik ve Din hizmetleri sınav puan hesaplaması yapabileceğiniz bu KPSS Puan Hesaplama başlıklı makalemizde sizlerle buluşturulacaktır. KPSS 2018 Puan Hesaplama aracımız ÖSYM ile %99 uyumludur. Hepinizin emeğinin karşılığını almak istediğini biliyoruz. Bu program sayesinde 2018 KPSS Puan Hesaplama Önlisans sınavına giren veya girecek olan memur adayları rahatlıkla hesaplama yapabilmektedir.

Bu program ile;
 1. KPSS 2018 Lisans Puan Hesaplama (P1 – P120)
 2. KPSS 2018 Önlisans Puan Hesaplama 
 3. KPSS 2018 Ortaöğretim Puan Hesaplama (P94)
 4. Öğretmenlik  (ÖABT) (P10, P121)
 5. Din Hizmetleri (DHBT) (P122, P123, P124)
Puan hesaplamaları yapabilirsiniz.

KPSS Puan hesaplama Nasıl Yapılır ?

Yukarıda verdiğimiz programı kullanarak KPSS Puan hesaplaması yapabilirsiniz. Doğru ve yanlış sayılarını girmeniz yeterli olacaktır. Boş Bıraktığınız soruları otomatik olarak hesaba alacaktır. Hesaplama ÖSYM sonuçları ile uyumludur.
KPSS ne demek?
Kamu Personeli Seçme Sınavı demektir. Devlet memuru olabilmek için milyonlarca insan bu sınava girmektedir.

KPSS En şanslı bölüm hangisi?
Bu sorunun cevabı göreceli de olsa fikrimi beyan etmekten kaçınmayacağım. Kamu personeli seçme sınavlarında bence en şanslı bölüm Sağlık bölümüdür. Genel olarak sağlık bölümü Ebelikten hasta bakıcılığına kadar sağlık sektörü genelde Kamu Personeli seçme sınavında en fazla alımı yapan bölüm olmaktadır.

KPSS Lisans Sınavına Kimler Girer?
Üniversitelerin en az 4 yıllık bölümlerinden mezun olanlar KPSS Lisans sınavına girebilirler. KPSS Lisans sınavları her yıl yapılmaktadır. Ancak bu sınavın fazlaca alt bölümleri vardır. Bu nedenle KPSS A ve KPSS B grubu olarak 2’ye ayrılmıştır. KPSS A sınavı her yıl düzenlenir. KPSS B sınavı ise çift yıllarda düzenlenir. örnek : 2018 2020 2022 2024 gibi.

EKPSS Nedir? Kaç Yılda bir Yapılır?
EKPSS; Engelli Kamu Personeli seçme sınavı demektir. Bu Sınavlar 2 yılda bir yapılmaktadır. Engelli insanları kamuda istihdam edilmesi ve mamur olarak çalıştırılabilmesi için yapılmaktadır.
KPSS Sınavları;
 • KPSS Lisans
 • KPSS Önlisans
 • KPSS Ortaöğretim
 • KPSS Öğretmenlik
 • KPSS Din hizmetleri
 • KPSS A
 • KPSS B
şeklinde sınavları vardır.
KPSS Sınavına hazırlanmak için potansiyel sorulardan oluşan Güncel Online KPSS Hazırlık Sınavıiçin Tıklayın. KPSS Puan hesaplama veya başka bir konu hakkında sorularınızı yorumda belirtirseniz cevaplamaktan memnuniyet duyarız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...