15 Haziran 2018 Cuma

Google Üst Siralara Çikmak için 4 SEO Taktiği


Google'da Üst Sıralara Çıkmak için 4 SEO Taktiği


Google'da Üst Sıralara Çıkmak için 4 SEO Taktiği, Google ilk sayfa için 4 SEO Taktiği, Google ilk sırada nasıl çıkarım,Google da üst sıralara çıkma yöntemleri 2018, Google Seo Taktiği 2018 başlıklarına cevap vereceğimiz makalemizi okuyabilirsiniz.

Google Üst Siralara Çikmak için 4 SEO Taktiği
Içeriğin pazarlanması altın çocuk statüsüne rağmen Seo Google'daki web sitelerinin sıralanmasında en önemli faktörlerden biri olmaya devam ediyor.

Küçük ve orta ölçekli dijital pazarlama ajanslarının bir Hubshout anketine göre ajansların yüzde 32'si bir hizmet olarak seo'nun onlar için en fazla geliri yarattığını bildirdi.

Fakat teknoloji ilerledikçe ve arama motorları kendi algoritmalarını geliştirmeye ve uyarlamaya devam ettikçe emektar seo'ların bile ayak uydurması zor olabilir.

Bu sitenizde önemli Seo değerine sahip olabileceğiniz anlamına gelir.

Diğer bir deyişle seo anahtarlarını kaçırmıyorsanız işinize ciddi bir gelir getirebilirsiniz. 

Google'da sıralamanızı yükseltmek ve banka hesaplarınıza paranın gelmesi için aşağıda vereceğimiz 4 seo tekniklerine hayata geçirmenizi tavsiye ediyoruz.

Google da üst sıralara çıkmak için 4 SEO tekniği


1- Resimleri sıkıştırarak sayfa hızını Artırın

Google Üst Siralara Çikmak için 4 SEO Taktiği


Google ilk sayfa için 4 SEO TaktiğiGörüntüler yükleme süreleri yavaşlatan en büyük suçlulardan biridir.

Aslında Ortalama olarak görüntüler bir web sayfasının toplam ağırlığının yüzde 68'ini oluşturur.


Ancak Çoğu kişi sayfa hızını optimize etmek söz konusu olduğunda, önemli bir Seo sıralama faktörü olduğunu bilmesine rağmen görüntü boyutunu optimize etmek genellikle göz ardı edilebilmektedir.

Bunun nedenlerinden biri web sitenizi kendi bilgisayarınıza veya mobil cihazımıza yüklüyor olmamızdır. Bu olay we site sayfasının muhtemelen önbelleğe alınmış olmasıdır. Bu da sürekli olarak kendi web sitesine girip önbelleklenmiş şekli ile görmesi sitesinin yavaş olduğunu farkında olmamasına neden olmaktadır.

Sizde bu hataya düşmemek için web sitenizin hızınız sık sık kontrol edin. Web site hızını kontrol etmek için GTmetrix sitesinde faydalanabilirsiniz.

Verdiğimiz adresten sitenizin hızını kontrol ettikten sonra problemli resimleri çeşitli sıkıştırma araçlarıyla küçültebilirsiniz. Ayrıca tarayıcı önbellekleme eklentilerini kullanarak web sitenizin hızını artırabilirsiniz Unutmayın ki Google hızlı bir internet sitesini çok hızlı bir şekilde üst sıralara taşımak isteyecektir.

2- Google Search Console ile To’yu iyileştirin
Google Üst Siralara Çikmak için 4 SEO TaktiğiGoogle ilk sırada nasıl çıkarımDürüst olarak cevap vermeniz gerekirse en son ne zaman Meta açıklamalarınızı gözden geçirdiniz?

Başka bir soru daha sormak gerekirse kötü ve Seo'ya uygun olmayan URL’ları ne zaman düzenlediniz?


Bu 2 sorunun Cevabı da hatırlamıyorum ise, web sitenizin Meta etiketleri güncelleyin. Eski yayınladığınız makaleleri günümüze uyarlayın ve güncelleyin. Göreceksiniz ki eskiden trafik almadığınız makalelerinizden trafik almaya başlayacaksınız.

Tamamen Özgün olarak yazdığınız Seo uyumlu makaleniz, 2016 başlıklı ise bunu 2018 olarak güncelleyin ve makalenin içeriğine eklemeler yapın. Örnek verecek olursak 2016 Seo teknikleri isimli bir makalemiz varsa bunu Seo teknikleri 2018 olarak değiştirebilir ve makale içeriği ne güncel bilgiler ekleyerek yayınlaya bilirsiniz.

Ayrıca web sitenizde artık bulunmayan içerikler 404 hatası veriyorsa bunu 301 yönlendirmesi ile yeni makaleye yönlendirin. Bu olay da web sitenizin hemen çıkma oranını düşürecek olması Google'ın web sitenizi değerli ve zaman geçirilebilir olarak görmesi anlamına gelmektedir. Bu da yine sizi rakiplerinizin önüne geçirebilir.

3- Sosyal Medya Backlink ve Seo


Google da üst sıralara çıkma yöntemleri 2018 Web sitenizin Google da yükselmesi için bir başka yöntem ise sosyal medya paylaşımları olmaktadır. Google, Facebook ve Twitter backlink değerlerine önem vermektedir. Oluşturacağınız makaleleri özellikle bu iki sosyal medya sitesinde paylaşmanız gerekmektedir. Sosyal medya etkileşimi Google gözünde çok değerlidir.

Google Üst Siralara Çikmak için 4 SEO Taktiği


4- Sesli arama için içeriğinizi Optimize edin


Siri, Google Asistan ve diğer akıllı telefon sistemlerinin ilerlemesiyle, mobil kullanıcılar arasında sesli arama giderek yaygınlaşmaktadır. İnsanlar akıllı telefonlarla klavye ile uğraşmadan sesli olarak arama yapmaktadır. İçeriğinizde anlaşılmayan kelimeler uzun ve anlamsız cümlelerin bulunması, sesli aramada sizi sıralamasında  iyi bir yerde konumlandırmayacaktır.

Google Seo Taktiği 20182018 yılının ilk 6 ayında yapılan araştırmaya göre, yetişkinlerin yüzde 40'ı Google'da günde en az bir kez sesli arama yöntemini kullanmaktadır.

Google genellikle sesli arama sonuçlarına kısa cevap vermeyi tercih etmektedir. Dolayısıyla makalenizde hangi soruya hangi cevabı vereceğinizi iyi belirlemeniz gerekmektedir. Sadece kısa cevap vermek için eksik bilgiler vermekten uzak durmanız gerekmektedir.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...