20 Haziran 2018 Çarşamba

Kötü araç kokusu Nasil Giderilir

Bu makalemizde sizlere Kötü araç kokusu Nasıl Giderilir ? sorusunun, Cevaplarını verirken Araç Kokusu Giderme Yolları 'nı açıklayıp, Araç kokusu nerede satılır ? sorusununda cevabını vereceğiz. Ayrıca Makalemizde Oto / Araç Kokusu Tavsiye başlığı altında fikirlerimizi öğrenebilecektesiniz.

Makalemizi okumadan önce bu makalenin aradığınız sorulara cevap verdiğinden emin olmak için makale içerik başlıklarımızı aşağıda yayınlıyoruz.

Kötü araç kokusu Nasıl Giderilir


Makale içeriği konu başlıkları;

 1. Kötü Araç Kokusu Nasıl Giderilir?
 2. Araç Kokusu Giderme Yolları
 3. Araç Kokusu Nerede Satılır?
 4. Araç Kokusu Tavsiye

Kötü araç kokusu Nasıl Giderilir

Otomobilinizin içerisi kötü mü kokuyor? Aldığınız araç kokusu işinize yarama mı? Çözümün tam yerindesiniz. Kötü Araç Kokusu Nasıl Giderilir sorusunun cevabına buradan ulaşabileceksiniz. Öncellikle Aracımızın içerisindeki kötü kokunun nereden geldiğini bulmaya çalışmalıyız. Kötü Araç kokusu koltuk ve döşemelerinizden gelebileceği gibi klimadan da gelebilmektedir.

Kötü kokunun kaynağını bulmak sizleri Kötü Araç Kokusu Nasıl Giderilir sorusunun cevabını bulmakta ve boş yere bir sürü yöntem denemekten kurtaracaktır.


Araç Kokusu Giderme Yolları

Kötü araç kokusu Nasıl Giderilir
 • Araç kokusunu giderme yolları 'n dan en sık kullanılan ve etkili olan yöntem vakumlama yöntemidir. Vakumla araç kokusu giderme, tamamen kötü kokuyu engelleyebilir. Vakum genelde koltuk üzerine ve döşemelere yapışan meyve sebze vs.. gibi çürüyerek kötü koku yayan kalıntıları çekerek yok eder. Buda kötü araç kokusu 'nu ortadan kaldırabilir.

 • Araç Kokusu Giderme Yolları olarak denediğimiz vakumlama ile koku giderilemediyse diğer yönteme geçebilirsiniz. Vakumlama ile kötü kokunun kaynağı ortadan kaldırılsa dahi döşeme veya koltuklarınıza koku sinmiş durumda kalabilmektedir.

  Koltuk ve döşemelerinize sinen kötü araç kokusunu gidermenin yolu ise kabartma tozudur. Sırf araç kokusu için üretilmiş ticari kabartma tozu içerikli ürünler bulunmakla birlikte saf kabartma tozu da bu işi görmektedir. Kabartma tozu ; Döşeme, Paspas ve koltuklarınıza sinmiş kokuyu emmektedir.

 • Sigara dumanı ve yanık kokuları aracınızın içerisinde inanamayacağınız kadar kötü bir koku yayarlar. Kabartma tozu bu kokuları yok etmediyse iyon jeneratörleri veya hava temizleyicileri kullanabilirsiniz. Hava temizleyicileri aracınızın içerisindeki kötü koku parçacıklarını yakalayabilmektedirler.

 • Yukarıdaki yöntemler işe yaramadıysa Araç kokusu giderme yolları 'n da son seçenek olarak Profesyonel yardım almayı önermekteyiz. Araç içerisindeki kötü koku,  Mekanik koku olarak tabir edilen bir kaynaktan yayılıyor olabilir. Bu kaynak aracınızın bütün teknik detaylarından yayılıyor olabilir.

  Sadece bu konu üzerinde profesyonelleşmiş meslek grupları bulunmaktadır. Eğer aracınızda mekanik kaynaklı kötü koku olmadığı sizlere raporlanıyor ise aracınız için ferah bir araç kokusu satın alabilirsiniz.

Yukarıdaki yöntemlerden herhangi biri işe yaradıysa işiniz burada bitmedi. Aracınızın içerisinde kötü kokuların tekrar oluşmaması için aracınızın içerisini sık sık temizleyin. Aracınızda eşya bırakmayın. Eğer aracınıza iç yıkama yaptırmış veya yapmış sanız döşeme ve koltukların kurutulduğuna emin olun. Çünkü ıslak kalan döşeme ve koltuklar ağır kokular yapabilmektedirler. Bunu evlerimiz de bulunan halıların ıslak olduğunda ağır kokmasına benzetebilirsiniz. Bu tarz önlemler alarak aracınızın ferah kokusunu koruyabilirsiniz.

Araç Kokusu Nerede Satılır?

Bütün yöntemleri denememe rağmen aracınızın içerisindeki kötü kokuyu engelleyemediyseniz bir araç kokusu satın alabilirsiniz. Araç kokusu nerede satılır? Araç kokuları ülkemizde bir çok markette satılmaktadır. Araç kullanan birisi olarak sizlerin bu araç kokusunu en rahat benzin istasyonlarında bulabilirsiniz.

Kötü araç kokusu Nasıl Giderilir

Araç Kokusu Tavsiye

Satın alacağınız araç kokusu konusunda kararsız kaldıysanız tavsiyelerimize göz atabilirsiniz. Araç kokusu tavsiye isterseniz ilk olarak aracınız için boğucu kokular tercih etmemelisiniz. Özellikle ağır parfümlü araç kokularından uzak durun. Bu parfümlü araç kokularının yerine Çam kokulu araç kokusu gibi ferahlatıcı kokular tercih etmelisiniz.

Bir Sonraki Konumuz olan Moringa Ağacı Nedir? okuyabilirsiniz.

1 yorum:

 1. Yıkamadan sonra döşeme ıslak kalmış ahır gibi kokuyor araç içi karbonat biraz aldı ama netice de sonuç koku devam ediyor başka deneyen varmı yahu yardım edin

  YanıtlaSil

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...