21 Haziran 2018 Perşembe

Moringa Ağaci Nedir ? Nerede Yetişir ? Faydalari Nedir?

Bu makalemizde sizlere Moringa Ağacı nedir ? , Nerede Yetişir ? Sağlık Yönünden Faydaları Nedir? Moringa Ağacı Tohumu nereden alınır? Moringa Ağacı Nasıl Yetiştirilir ? ve Moringa Ağacı Satın Al 'ma tavsiyelerinde bulunacağız. Her yıl çeşitli bitki ve ağaçların sağlık yönünden faydaları karşımıza çıkmaktadır. Sağlık yönünden bir çok faydası bulunan Moringa Ağacı bunlardan bir tanesidir.


Moringa Ağaci Nedir ? Nerede Yetişir ? Faydalari Nedir?


Bir çok süper sağlıklı ve vitamin bakımından zengin bitkilerin yanı sıra Moringa Ağacı insan vücudunun ihtiyaç duyduğu bir çok besin, vitamin ve mineral içermektedir. Bu muhteşem ağacın sağlık yönünden faydalarını aşağıda açıklamaya çalışacağız.

Moringa Ağacı Nedir

Moringa Ağacı Nedir, bu ağaç Baget Ağacı veya yaban turpu ağacı olarak da bilinen Moringa Oleifera dır. Hindistan' ın Kuzey bölgesindeki Himalaya dağlarının eteklerinde bulunan küçük bir ağaçtır.

Hindistan ve Afrika 'nın çeşitli kültürleri tarafından yüz yıllarca sağlık faydaları nedeniyle yetiştirilmişlerdir. Ağacın gövdesi ve kabuları hariç hemen hemen her bölgesi yenilebilmektedir. İnsanların besin kaynağı olmasının yanı sıra hayvanlara yem malzemesi olması için de yetiştirilmiştir. Özellikle ev yapımı tavuk yeminde yüksek proteinli olmasından dolayı tamamlayıcı ürün olarak yetiştirilmiştir.


Moringa Ağaci Nedir ? Nerede Yetişir ? Faydalari Nedir?


Moringa Ağacı Nerede Yetişir ?

Bu mucizevi ağacın faydalarını öğrenenler Moringa Ağacı nerede Yetişir ? sorusunun cevabını merak etmektedirler. Moringa Ağacı yetiştirilmesi bakımından kolay bir ağaçtır. Yağışın az olduğu çok kurak hatta çöl bölgelerinde yetiştirilebilmektedir.

Moringa Ağacı, Hindistan ve Afrika'nın kural bölgelerinden Orta Amerika ve Meksika' da bulunan elverişsiz hatta çöl sıfatın yakın kurak topraklarına kadar gelmiş bulunmaktadır. Dünyanın her yerinde köylüler tarafından ekilmektedir. Sağlık yönünden faydaları ortaya çıktıkça popüleritesini artıran Moringa ağacı Seralarda da ekilmeye başlanmıştır.

Moringa Ağacının bilinen bir zararlısı yoktur. Bunun avantajı farklı tarımsal kültür de çok yıllı bir ağaç olarak ekilebilmesidir. Yaprakları birçok doğu ülkelerinin mutfağında çoktan yerini almış durumdadır. Moringa ağacının kökü de yenilebilmektedir.

Özetlemek gerekirse Moringa Ağacı, Kurak topraklarda ve zorlu yetiştirme koşullarında büyüye bilen çok kullanımlı bir ağaçtır. 

Moringa Ağaci Nedir ? Nerede Yetişir ? Faydalari Nedir?


Moringa Ağacı Faydaları Nedir?

Moringa Ağacı 'nın faydaları hakkında nesilden nesile aktarıldığından yetiştirilme popülasyonunu kaybetmemiş bir ağaçtır. Son yirmi yılda yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda nesilden nesile aktarılan bilgilerin doğruluğunu kanıtladı. Moringa ağacı inanılmaz besinsel faydalar ile doludur.

Moringa Ağacı, Kuersetin ve Klorojenik asit gibi son derece zengin antioksidan kaynağıdır. Diyabet ve yüksek kan şekeri hastası kişiler için düzenli olarak moringa yaprakları, kökleri ve tohumları tüketilmesi kan şekeri seviyesini önemli ölçüde düşürmektedir.

Bazı çalışmalar ayrıca moringa yapraklarının ve tohum otlarının hormonal dengesizliklerin düzenlenmesinde ve yaşlanma sürecinin yavaşlatılmasına yardımcı olabileceğini göstermiştir.

Her sabah bir fincan Moringa Çayı, ebediyen genç kalmanıza yardımcı olabilir veya en azından daha uzun süre genç görünmenizi sağlar.

Moringa Ağacının Faydaları, çok küçük yaprakları olmasına rağmen çok büyük bir besin kaynağı  olduğu gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Yüksek protein içeriği ve yüksek miktarda vitamin ve mineraller barındırması, Anne ve çocukların yetersiz beslenme sorununu ortadan kaldırabilmektedir.

Moringa Ağacı Emziren anneler de süt artırmada, şişkinliği almakta ve bağışıklık sistemini güçlendirmekte doğal ilaç takviyesi olarak kullanılabilmektedir.
Moringa Ağaci Nedir ? Nerede Yetişir ? Faydalari Nedir?
Moringa Ağacı Çayı Nasıl Yapılır?


Moringa ağacı insanlarda mucizevi etkilere sahiptir. En fazla tüketim şekli çay olarak tüketilmesidir. Peki Moringa Ağacı Çayı Nasıl Yapılır? Kendi moringa ağacınızı büyütürseniz veya yerel çiftçilerden taze olarak satın alırsanız, yapraklarından çorba veya yahni yapabilirsiniz. Yada taze salatanın içerisine yaprakları eklenebilmektedir. Bir çok insan Moringa ağacı yapraklarını ıspanak bitkisine alternatif olarak görmektedir. Ispanaklı her yemek tarifinde ıspanağın yerine tercih edilebilir.

Moringa Çayı tarifimiz : 1 Çay kaşığı moringa tozu, kaynar su, bal ve limon denkleminden oluşmaktadır. Tadlandırmak için tarçın gibi ürünler kullanabilirsiniz. Normal bir çayı tadlandırmak için kullanabileceğiniz her şeyi Moringa çayında da kullanabilirsiniz. Diyet yapanlar diyet listelerine rahatlıkla ekleyebileceği bu çayı içerken şeker kullanmanıza gerek yoktur. Şeker yerine doğal tadlandırıcılardan oluşan balı tercih edebilirsiniz.


Moringa Ağacı Tozu Nasıl Kullanılır?


Eğer yaprak ve köklerini bulamadıysanız, Moringa ağacı bütün olarak yenilebilmektedir. Bunun zorluğu ise çiğnemek ve sindirme sıkıntısıdır. Bu saydıklarımızın hiç birini bulamıyorsanız, eczanelerden Moringa Tozu 'nu satın alabilirsiniz. Bu Moringa tozu aynı sağlıklı faydaları vermektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...