2 Haziran 2018 Cumartesi

Rimeli yıkamazsanız ne olur

Rimeli yıkamazsanız ne olur


Avustralya'da rimelini yıkamama alışkanlığı olan bir kadın, görmesine mal olabilecek ciddi göz problemleri yaşamaya başladı. Rimeli yıkamazsanız ne olur sorusuna adeta cevap niteliğinde bir olay yaşandı.

50 yaşındaki kadın , Rimeli yıkamazsanız ne olur sorusuna adeta atıfta bulundu. Oftalmoloji dergisinin Mayıs sayısında yayınlanan rapora göre, gözlerinde bir şey olduğu konusunda rahatsızlık duyduktan sonra göz doktoruna başvurdu. Rimeli yıkamazsanız ne olur şekline blog sitesi de bulunan Kadın 25 yıldan fazla bir süredir rimel kullandığını ve makyajını temizlemekten hoşlanmadığını itiraf etti.

Rimeli yıkamazsanız ne olur

Rimel göze alerji yapar mı


Kadın, Theresa Lynch, Daily Mail'e verdiği demeçte , "Çok fazla makyaj yapmanın ve onu yıkamanın kötü bir alışkanlığımın mağduru oldum" dedi . Rimel göze alerji yapar mı sorusuna cevabı bu yazımızda öğrenebilirsiniz. 

Doktor kadının göz kapaklarının alt tarafını incelediğinde, göz kapağı ve gözün beyaz kısmını çizen şeffaf zar olan konjonktiva altında koyu pigmentli topaklar buldu. Raporda, topakların bir kısmının konjuktivanın yüzeyinden kırıldığı belirledi. Göz problemleri konjunktivit ( konjunktivanın iltihaplanması) ve korneaya bağlıydı . Rimel göze alerji yapar mı merakını burada sanırım giderdik.

"Lynch: Topaklar o kadar derin bir şekilde gömülmüştü ki, parçacıklar birbirinin üzerine yığılmıştı ... Çok rahatsız oldum. Göz kapaklarım şişti ve ağırdı çünkü ben çok uzun süredir [tedavi edilmemiştim]" dedi.

Hassas gözler için en iyi rimel


Bu olayda yaşandığı üzere hassas gözler için en iyi rimel diye bir şey yoktur. Göze temas eden çoğu kimyasal madde göze zarar vermektedir. Hassas gözler için en iyi rimel aramanızdan ziyade yapılan bu tarz müdahaleleri iyice  temizlemeniz gerekmektedir.

Lynch'in doktoru, oftalmik cerrah ve Sydney Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki klinik kıdemli öğretim görevlisi Dr. Dana Robaei, Daily Mail'e, siyah topakların Lynch'in göz kapakları altındaki maskara parçalarının oluşmasından kaynaklandığını söyledi.

Robaei, Lynch'in gözlerinin enfekte olabileceği, nadiren de körlüğe yol açabileceği bir risk olduğunu söyledi. Robaei, "Maskarayı çıkarmayla ilgili titiz olmalısınız" diye ekledi.

Lynch, topakların çıkarılması için 90 dakikalık bir operasyona tabi tutuldu, ancak Daily Mail'e göre hala göz kapaklarında yara izi var.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...