15 Haziran 2018 Cuma

Sigara birakmada stresle başa çikma


Sigara bırakmada stresle başa çıkma

Sigara bırakmada stresle başa çıkma, Sigara bırakma yöntemleri, Sigara bırakma ruhsal yöntemleri, 171 Sigara Bırakma hattı, Sigara Bırakma Sonrası başlıkları hakkında makalemizde bilgiler verilmektedir.
Sigara bırakmada stresle başa çıkma

Stres yaşamın normal bir parçasıdır sakinlik hedeflerinize ulaşmanızı yardımcı olabilir. Ancak çok fazla stres daha fazla sorun yaratabilmektedir. Stresi yönetmek sigarayı bırakmanın önemli bir parçasıdır.

Sigara bırakmada stresle başa çıkma, Stresten sigara içmeye alışmış olabilirsiniz, fakat stresi sigara içmeden kullanmanın Yolları bulunmaktadır. İşte size yardımcı olabilecek bir kaç fikir aşağıda bulunmaktadır. Size verdiğimiz bu ipuçlarından bazılarını pratik olarak yapabilirsiniz. Bazıları zor gelse de bazılarını da hemen yapma ihtiyacı hissedebilirsiniz. Sizin için neyin işe yaradığını öğrenmek için tekrar tekrar denemekten kaçmayın.

Stres anında sigara içmeyin rahatlayın

Sigara bırakma yöntemleri, Vücudumuz kalp atış hızını arttıran ve tansiyonunuzu yükselten hormonlar salgılayarak strese yanıt verir. Aşağıdaki gibi rahatlama tekniklerini uygulamak sağlığınızı iyileştirebilir ve stresinizi olumlu yönde etkile menize yardımcı olabilir.

Stres anında sigara içmeyin nefes alınBurnunuzdan birkaç yavaş ve derin nefes alın ağzınızdan verin vücudunuzu rahatlamaya başladığını hissedeceksiniz. 

Sigara bırakmada stresle başa çıkma

Stres anında sigara içmeyin stresinizi bulun

Sigara bırakma ruhsal yöntemleri, Stresin vücudunuzu nasıl etkilediğini anlamak için bir dakikanızı ayırıp vücudunuzda nerede gerginlik hissediyorsunuz?  Bu gerginliği azaltmanın yollarını bulmak da zihinsel stresinizi almaya yardımcı olacaktır. Sıcak bir banyo masaj ya da esneme gerginliği serbest bırakmanıza yardımcı olabilir.

Stres anında sigara içmeyin görselleştirin

Güvende rahat ve rahat hissettiğiniz bir yer düşünün. Ne hissettiğinizi duyacağınız bir yer hayal edin. Belki de bu rahatlatıcı bir yer de değilseniz bile hayal ettiğiniz yerin kokusunu duyabileceğiniz kadar net bir şekilde resim çekin. Bir kaç dakika orada olduğunuzu düşünün ve bunun keyfini çıkartın.Sigara içmeyin egzersiz yapın

Sigara Bırakma Sonrası, Aktif olmak ruh halinize yardımcı olabilir. Stresini artıran doğal kimyasalları vücudunuzdan atar. Stresi azaltmak için bazen kısa bir yürüyüş yeterlidir ve yürüyüş ücretsizdir.

Sigara içmeyin konuşun

Stres ile tek başınıza uğraşmak zorunda değilsiniz. Duygularınızı arkadaşlarınız aileniz ve hayatınızdaki diğer önemli kişilerle paylaşın. Bu insanlar sizleri sigarasız Bir Hayatta tutmak için değerli fikirler verebilir.

Stres anında sigara içmeyin odaklanın

Hayat bazen ezici ve baskıcı olabilir. Sırada ne olduğu konusunda artık endişelenmeyi bırakmalısınız. Bunun yerine şu anda neler olup bittiğini odaklanmaya çalışın ,gelecekte ne yapmanız gerektiği ile ilgili bir şey düşünmeyin.
Sigara bırakmada stresle başa çıkma

Sigara içmeyen Kendinize iyi bakın

Stres anında sigara içmeyin ve Kendinize iyi bakın. Kendinize iyi bakmak için fazladan çaba sarf edin. Bu Dengeli beslenmek, bol su içmek ve yeterince uyku almak gibi temel şeyleri içerir.


Sigara içmeyin çevrenizdekilere iyi davranın

Başkaları için güzel bir şey yapmak gününüzü biraz daha iyi hale getirebilir. Başkalarına karşı dikkatli olun. Bunun size ne kadar yardımcı olduğunu göreceksiniz.

Sigara içmeyin hayatınızı kafeinsizleştirin

Kafein uyanık kalmanıza yardımcı olabilir, ancak aynı zamanda gergin ve stresli hissetmenizi sağlar. Kafein yolundan geri dönün, bu maddeden uzaklaşmak stres duygularınızı azaltmanıza yardımcı olabilir. Bitkisel çay, Limonlu sıcak suya geçiş yapmak sıcak bir içeceğin tadını çıkarmanızı sağlar. Ancak kafeinsiz olmalıdır.

Stres anında sigara içmeyin Bunu kabul edin

Hayatımızda hiç bir gün birbirini tutmayabilir. Hayatında her zaman bir strese sahip olacaksınız. İyi ve kötü günlerin olacağını unutma. Bu tarz şeyleri kabullenmek, daha az düşünmenize ve daha az strese girmenize neden olacaktır.

171 Sigara Bırakma hattı, Uzmanlardan daha detaylı bilgi ve destek almak için Ücretsiz Alo 171 Hattını arayabilirsiniz. Yada https://alo171.saglik.gov.tr/ sitesinden bilgi alabilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...