18 Haziran 2018 Pazartesi

Ücretsiz Adobe PDF Düzenleme Programi

Ücretsiz Adobe PDF düzenleme programı full, PDF düzenleme, PDF üzerinde değişiklik yapma, PDF düzenleme programı, Online PDF Düzenleme, Ücretsiz PDF Düzenleme Programı başlıklarını makalemizde ele alacağız.


PDF nasıl düzenlenir?

Doğru araçlara sahip değilseniz PDF leri düzenlemek oldukça sıkıntılı olmaktadır. Peki bu PDF nasıl düzenlenir ? sorusunun cevabı makalemiz içerisinde bulabilirsiniz.

Taşınabilir bir belge dosyası veya PDF ‘yi düzenlemeyi denediyseniz, Office belgesini düzenlemekten çok farklı ve değişik olduğunu görmüşsünüzdür. Bunun sebebi ise PDF formatını hiçbir zaman düzenlemek için tasarlanmamış olmasıdır. Adobe PDF belgesini 1992 yılında uygulamaya çıkarttığında bütün fikir, Kağıt üzerindeki belgelerle çalıştığınız gibi PDF belgelerini ekranda görüntüleyebilmenizden ibaretti.

Bir PDF sanal çıktı, basılı kopyanın ekran eşdeğeri olması gerekiyordu. Basılı kopyalar da olduğu gibi değiştirilmesi amaçlanmamıştır.

Kullanıcılar yazım hatalarını düzeltmek, eski ürün logoları yenileriyle değiştirmek ve hatta PDF dosyalarının yazı tiplerini ve düzenlerini değiştirmek istemeleri çok zaman almadı. Bu nedenden dolayı yazılım firmaları PDF düzenleme araçları yapmaya başladı.

Bir PDF’yi, bir Word belgesi gibi aynı kolaylık ve esneklik de düzenleyemezsiniz. muhtemelen de hiçbir zaman yapamayacaksınız. Endişelenmenize gerek yok. PDF’leri düzenleyebilirsiniz. Nasıl yapacağınızı aşağıda anlatacağız. İlk önce karşı karşıya kaldığınız zorlukları açıklayalım.


PDF dosyalarını düzenlemek Programı

PDF formatı herkesin web tarayıcılarını kullanmaya başlamadan önce tasarlanmıştır. Bu bir sayfanın ortasına birkaç satırlık Metin ekleyemediğimiz ve bir kelime işlemcisinde olabildiğince sayfadaki kalan metnin sorunsuzca ikinci Sayfaya aktaramayacağınız anlamına gelir. Bunun yerine sayfadaki yazı tiplerini yeniden boyutlandırmanız veya metni içeren kutunun boyutunu değiştirmeniz gerekir. Sayfaya sığacak daha fazla Metin eklemek isterseniz daha sonraki bir bölümde bazı ipuçları sunuyoruz. Ancak mükemmel sonuçlar beklemeyin.

Kendilerini PDF editörü olarak tanıtan birçok uygulama ile maalesef PDF dosyalarını düzenleyemezsiniz. Bu uygulamalar ile yapabileceğiniz, PDF dosyalarının üzerine yorum ekleyebilir yazı yazabilir ve katman ekleyebilirsiniz. Ancak yazılan metni değiştiremezsiniz veya yazılan bir metni silemezsiniz yukarıda da bahsettiğimiz gibi yazılan metnin silinecek olan bölümlerin üzerine katman ekleyerek yeni bir PDF dosyası oluşturabilirsiniz. Adobe Acrobat Reader indirmek için resmi sitesine giderek indirebilirsiniz. Adobe Acrobat Reader indirmek için https://get.adobe.com/tr/reader/  adresine gidin.

Gerçek bir PDF düzenleyicisi, PDF dosyasının içeriğini değiştirmenize, taşımanıza silmenize ve katmanlar eklemenize olanak tanımaktadır. Bu PDF Düzenleme programlarından Adobe Acrobat Reader isminde Adobe' nin kendi uygulamasıdır.


PDF üzerinde değişiklik yapma Acrobat DC

En yeni PDF editörü olan Adobe Acrobat DC, Metin ve görüntü düzenlemeleri için ince ayarlı kontrollere sahiptir. Programın geniş bir ara yüzü vardır. PDF dosyalarınızın acrobatın penceresinde açık olması ile araçlar menüsünden PDF’yi düzenle’yi seçin. Daha sonra her PDF dosyasının metinleri etrafında mavi kutular karşınıza çıkacaktır.


Ücretsiz Adobe PDF düzenleme programı full

Adobe Acrobat Reader veya MacOs’da önizleme gibi ücretsiz araçları kullanarak PDF dosyalarını ücretsiz olarak düzenleme işlemini nasıl yapacağınızı anlatacağımızı söylemiştik. Windows da kişisel kullanım için ücretsiz olan bullzip PDF Yazıcı sürücüsünü yüklemeniz gerekmektedir.

Bilgisayarınızda diğer ücretsiz PDF Yazıcı sürücüleri olabilir veya çalışmayabilir. Microsoft’un yerleşik Microsoft print to PDF Yazıcı sürücüsü bu amaç için kullanışlı değildir. Çünkü aranabilir bir PDF dosyası oluşturma sadece görüntü üzerine odaklıdır.


Acrobat Reader’da PDF dosyasındaki yorumlarınızı çizgiler Metin kutuları ve vurgulamalar gibi işlemini yapın. Ardından PDF bullzip PDF Yazıcı sürücüsüne yazdırın. Ortaya çıkan PDF tıpkı orijinal gibi aranabilir bir metne sahip olacak. Fakat yorumlar PDF dönüştürülecek ve kolayca kaldıramayacaktır.

Adobe Acrobat Reader' ı buradan indirebilirsiniz.

MacOs’da önizlemede PDF’yi açın ve tüm yorumlarınızı ve eklemelerini yapın. Ardından yazdır menüsünden PDF düğmesine ve ardından uygun bir yere postscript olarak kaydet. Daha sonra postscript olarak kaydettiğimiz dosyamızı açarak yeniden PDF formatına aktarın. Ortaya çıkan yeni PDF okunabilir. Ctrl+F ile arama yapılabilir orjinal bir PDF dosyasına dönüşmüş olacakdır.

PDF ip uçları püf noktaları ve uygulamalar

Yukarıda bahsettiğimiz PDF düzenleme konulu makalemizin içeriğinden farklı olarak birçok PDF düzenleme yardımcı programları vardır. Ancak bizler denediğimiz ve olumlu sonuç aldığımız yöntemleri sizlere anlatmakta olduğumuzdan dolayı diğerlerine yer vermedik.

Yukarıda vermiş olduğumuz yöntemler dışında PDF düzenleme tekniğini bilenler veya uygulama tavsiyesinde bulunmak isteyenler yorum bölümünden düşüncelerini yazabilirler.

1 yorum:

  1. PDF Düzenleme programı Acrobat indirdim düzenlememi yaptım nasıl çıktı alacağım lütfen yardım edinnnn

    YanıtlaSil

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...