6 Haziran 2018 Çarşamba

Yayla ve Köy evleri, İmar Barışından faydalanıyor mu?

Trabzon'da Yayla ve Köy evleri, İmar Barışından faydalanıyor mu? Resmi Gazete'de yayınlanan, halk arasında imar barışı olarak adlandırılan Yapı kayıt Belgesi verilmesi işlemine başlanacak. Peki Yayla ve Köy evleri, İmar Barışından faydalanıyor mu? Deprem Yönetmeliği İmar Barışına Engel mi? Bu merak edilenleri cevaplandıracağız.

Yayla ve Köy evleri, İmar Barışından faydalanıyor mu


Yayla ve Köy evleri, İmar Barışından faydalanıyor mu?

Konuyu fazla uzatmadan hemen cevabımızı verelim Yayla ve Köy evleri, İmar Barışından faydalanıyor mu? Evet faydalanıyor. Ortada eksik veya göz ardı edilmiş konuların olduğunu düşünmekle beraber Trabzon Yayla ve Köy evleri, İmar Barışından faydalanıyor mu? sorusunun cevabı Evet 'dir.

Yerel yönetim ile vatandaş arasında çıkan anlaşmazlıkların da bu imar barışı ile çözülmesi beklenmektedir. Ancak Türkiye bir deprem ülkesidir. İlgili yasada yapımında mühendis bulundurmayan binaların can güvenliğinden sahibi sorumludur. Şeklinde bir ibare yer almaktadır. Vatandaş evim yıkılmayacak diye sevinse de deprem de ne olacağını bilemiyoruz.

Peki bu imar barışından kim karlı çıkıyor?

Aslında bu imar barışı olayında kimse karlı çıkmıyor. Mevcut yapılaşmanın devlet gözünde kabul görmesinden başka bir şey değildir. Vatandaş olarak can güvenliğinizden siz sorumlusunuz şartı ile yapılan bu kaçak evleri Yapı kayıt belgesi vererek resmileştirmiş bulunmaktadır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...