15 Ağustos 2018 Çarşamba

Bilgisayarda PS4 DualShock 4 çalistirma

Bilgisayarda PS4 DualShock 4 çalıştırma

Bilgisayar oyunlarında PS4 DualShock 4 kullanmaktan hoşlanıyorsanız size bunu bilgisayarda çalıştırma yönteminden bahsedeceğiz.

Bilgisayarda PS4 DualShock 4 çalistirma


PS4 Dualshock 4 ile oyun oynamayı seviyor ve bu serüveni bilgisayarda da devam ettirebilirsiniz. Bunun için Playstation sahibi olmanız gerekmez. Sadece PS4 Dualshock 4 ile bunu yapabilirsiniz.

Öncelikle PS4 DualShock 4 tak çalıştır olmadığından dolayı, bilgisayarda PS4 Dualshock 4 kullanmak için küçük bir kontrol uygulaması indirmeniz gerekmektedir.

Steam'de PS4 DualShock kontrol cihazı nasıl kullanılır?

Popüler mağaza ve oyun başlatıcısı olan Steam, uygulamayı çalıştırırken PS4 DualShock kontrol ünitesini PC'nizde kullanmanıza olanak tanıyan bir güncelleme yayınladı .

Dualshock 4 kontrol cihazını takmanız ve PC oyunlarınızı kontrol etmeniz çok kolay. DualShock 4'ü kullanarak TV dostu Big Picture Mode of Steam'i kontrol edebilirsiniz ve oyunlarınız artık oyun içi PS4 butonunu gösterecektir.

Bilgisayarınızdaki PS4 DualShock kontrol ünitesini Steam'de kullanmak için Steam'i yükleyin ve güncellemeleri kontrol edin, ardından en son güncelleme tamamlandıktan sonra DualShock 4'ünüzü takın (veya Bluetooth üzerinden bağlanın)!

Ne yazık ki, bu çözüm herkes için çok iyi çalışmaz, bu yüzden PC'nizde bir PS4 DualShock kontrol cihazının Steam'i kullanmadan nasıl kullanılacağını öğrenmek için makalemizi okumaya devam edin.

Bilgisayarda PS4 DualShock 4 çalistirma


1.  DS4Windows İNDİR

PC'nizde PS4 DualShock 4 kontrol ünitesi tak çalıştır değildir. PC'nizde çalışmasını sağlamak için ek bir yazılım parçası yüklemeniz gerekmektedir.

Yazılım DS4Windows olarak adlandırılır ve PS4 kontrol ünitesini bilgisayarınıza kolayca bağlamanızı sağlar. Temelde PC'nizi bağlayan DualShock 4'ün Windows'da desteklenen bir Xbox 360 denetleyicisi olduğunu düşünmesine neden oluyor.

DS4Windows web sitesinden almak için GitHub sayfasından en son sürümü indirmelisiniz.


2. DS4Windows'u yükleyin

İndirilen Zip dosyasını bulun, üzerinde sağ tıklayın ve 'Tümünü Ayıkla…' seçeneğini seçin.

Dosyaları ayıklamak istediğiniz yeri soran bir pencere görünecektir. Bunları, zip dosyasını indirdiğiniz klasöre çıkarmayı veya başka bir klasör seçebilirsiniz.

Dosyalar ayıklandıktan sonra hedef klasör açılır ve iki dosya görürsünüz. Bir, DS4Updater.exe, DS4Windows programını en son sürücülerle güncelleyecek bir programdır, bu yüzden daha sonra sorunlarla karşılaşırsanız bu dosyayı çalıştırmaya değer.

PS4 Dualshock Controller'ı PC'nizde çalıştıracak kurulum prosedürüne başlamak için ikinci dosyayı, DS4Windows.exe dosyasına çift tıklayın.


3. DS4Windows'u ayarlayın

DS4Windows'u ilk kez başlattığınızda, ayarlarınızın ve profillerin kaydedilmesini istediğiniz yere yönlendirilirsiniz. Varsayılan olarak 'Appdata' seçeneğini kullanmanızı öneririz.

Yeni bir pencere açılacaktır. Windows 8 , Windows 8.1 ve Windows 10'da PS4 DualShock denetleyicisini kullanabilmeniz için 'DS4 Sürücüsünü Kur' seçeneğini tıklatın .

Eğer kullandığınız Windows 7 veya daha eskisi ise  '360 Driver Yükle' ibaresini tıklamanız gerekir.


4. PS4 kontrol cihazını USB üzerinden PC'nize bağlayın

Artık PS4 DualShock 4 kontrol cihazınızı PC'nize bağlayabilirsiniz. Bunu iki şekilde yapabilirsiniz: USB kablosuyla veya Bluetooth üzerinden.

PS4 DualShock kontrol ünitesini bir USB kablosu ile PC'nize bağlamak için, sadece bir çok modern akıllı telefonla birlikte gelen aynı mikro USB kablosuna ihtiyacınız vardır.

Kabloyu hem DualShock kontrol ünitesine hem de PC'nize taktıktan sonra, Windows bunu tespit etmeli ve PS4 kontrol cihazını kullanarak PC oyunlarını oynamaya hazır olacaksınız.


5. PS4 kontrol cihazını PC'nize Bluetooth üzerinden bağlayın

PC'nizde PS4 DualShock 4 kontrol cihazını kullanmanın en iyi özelliklerinden biri, kablosuz olarak kullanabilmeniz ve oyun oynarken size çok daha fazla esneklik sağlamasıdır.

PS4 DualShock 4 denetleyici Bluetooth kullanır, bu nedenle PC'nizin veya dizüstü bilgisayarınızın yerleşik bir Bluetooth alıcısı olduğundan emin olmanız gerekir. Değilse, Tiny USB 2.0 Bluetooth Mini Kablosuz Adaptör gibi bir Bluetooth USB dongle'ı satın alabilirsiniz.

PS4 kontrol cihazını Bluetooth üzerinden bağlamak için, ana PS Düğmesini ve Paylaş düğmesini, kontrolörün üstündeki ışık çubuğu yanıp sönmeye başlayana kadar üç saniye basılı tutun.

Sonra PC'nizdeki Bluetooth ayarlarını açın. Windows 10’da, ekranınızın sağ alt köşesindeki Görev Çubuğundaki konuşma balonu simgesini tıklayın. Bu işlem Action Center'ı açar - buradan 'Bluetooth'u tıklayın ve ardından' Kablosuz Denetleyici'yi seçin.

Bir çift kod girmeniz istenebilir - 0000 yazın. PS4 DualShock kontrol cihazı artık PC'nize kablosuz olarak bağlanacaktır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...