25 Eylül 2018 Salı

Evde cappuccino nasil yapilir

Evde cappuccino nasıl yapılır


Bu gün makalemizde sizlere Evinizin rahatlığında ve kahve makinesi olmadan cappuccino nasıl yapacağınızı göstereceğiz. 


İtalyanlar kahvelerini çok severler. Sıcak bir fincan cappuccino ve bir tereyağlı kruvasan, İtalya'daki tipik bir kahvaltıdır. Aslında, bir sanat eseri olan cappuccino, dünyanın her yerindeki en sevilen içeceklerdendir.

Tipik olarak, kalın bir mikro köpük tabakası olan bir caffè latte'den daha küçük bir hacimde. Cappuccino , her çeşit kahve çeşidinin en zenginidir ve süt yerine krema kullanır.Çift espresso ve buğulanmış süt köpüğü ile birlikte ana maddelerdir. Bu içeceğin çeşitleri, tarçın veya çikolata tozu ile lezzetlendirilmiş olanlarıdır.

Bu İtalyan içeceği  evde hazırlamanın iki kolay yolunu sunuyoruz .

Evde cappuccino yapma Yöntemi 1

Malzemeler ve ekipman:
• Hazır Kahve 
• Tatmak için süt 
• Mühürlü kap 
• Kettle veya tencere 
• Tatmak için şeker 
• 1 su bardağı su

Yapılışı

1. Bir su ısıtıcısı veya tencerede bir bardak su kaynatın. Kaynamış suyu 1 ila 2 çay kaşığı kahve granülü ile bir bardağa karıştırın . İstenilen miktarda şeker ekleyin . 

2. İstediğiniz miktarda süt (ister karanlık ister ışık olsun) küçük bir tencereye dökün. Kaynayana kadar ısıtın. Isıdan bir kez çıkarın, böylece kabarmaya ve yükselmeye başlar. 

3. Haşlanmış sütü bir sızdırmaz kavanoz veya konteynere aktarın. Yeterince büyük bir kap kullanın, böylece süt en fazla yarıya kadar doldurur. Konteynırı sıkıca kapatın ve yirmi saniye ya da bir köpük oluşana kadar sert bir şekilde çalkalayın. 

4. Sıvı sütü kupalarınıza dökün. Kahveye karıştırmak için bir kaşık kullanın. Daha sonra köpürtülmüş sütü kabın dışına alın ve içeceğinizi üstüne koyun. Tarçın serpin veya köpük üzerinde hindistan cevizi ve keyfini çıkarın

Evde cappuccino yapma Yöntemi 2

1. Sütü ısıtırken, karışımınızı yapın. Bir kahve bardağı içinde 1 çay kaşığı şeker ile 1,5 çay kaşığı hazır kahve bir araya getirin. Sonra yarım çay kaşığı su ekleyin. Karışımı açık kahverengi olana kadar yaklaşık beş dakika boyunca bir kaşıkla çırpın. 

2. 1 bardak sütü bir kaba dökün. Bir brülörün üzerine yerleştirin. Brülörü orta yüksekliğe çevirin. Balonlanıp yükselmesini bekleyin. 

3. Bardakınıza dökün. Sonra karıştırın ve köpürmek için karıştırın. İstenirse, bazı kahve granüllerini köpük üzerine serpiştirin ve tadını çıkarın. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...