22 Eylül 2018 Cumartesi

İOS 12'yi eski iPhone'uma Yüklemeli miyim?

İOS 12'yi eski iPhone'uma Yüklemeli miyim?


iOS 12, her ikisi de 2013 sonunda piyasaya sürülen iPhone 5S ve iPad Air'e kadar uzanan tüm yollarla ilerlemeyi destekliyor. Ancak iOS 12, bu eski cihazların adımlarına kısıtlama koydu. Amaç eski iPhone'ları yavaşlatmak mı?Hepiniz her yıl yeni bir iPhone veya iPad satın almayın. Bir çoğunuzun yaptığını düşünmüyorum ve dürüst olmam gerekirse tavsiye ettiğim bir şey değil. Aslında, teknik anlamda yükseltmeden önce iyi bir üç yıllık hizmet sunan yeni bir cihaz planlamanızı öneririm (ki bu sizin paranız, ve her yıl yeni cihazlar istiyorsanız, satın alabilirsiniz).

İOS 12'yi kurarken, daha yeni cihaz kullananlar için süper, peki daha eski cihazlara sahip olanlar ne olacak? Geçmişte, iOS'un büyük sürümleri eski cihazları es geçmekle beraber yavaşlattığı kullanıcılar tarafından dile getiriliyordu. Yine aynısını yapar mı?

iPhone 5S ve iPad Air gibi eski cihazlarda iOS 12 deneyimi, iOS 11 deneyiminden önemli ölçüde daha iyi. Klavyenin ve kameranın tepkisi açıkça ortada.

Eski modeller üzerinde denediğimiz iOS 12 eski sürümlerde olduğu gibi telefon üzerinde herhangi bir kasma meydana getirmedi. Özellikle kamera arasında geçiş hızı mükemmel dereceye getirilmiş durumda.

Bu teknoloji ile eski telefonlar üzerinde etkileşim sağlayabilen iPhone geçtiğpimiz dönemlerde bir çok telefonunu son sürüm uyumsuzluğu yüzünden çöp haline getirmişti. Bu kadar büyük bir teknoloji devi bu hataya neden düşer anlamsız bulunmuştu.

iOS 12 anlaşıldığı üzere bu olayı unutturmak istiyor. Yeni rakipler ile baş ederken kalitesinden ödün vermek istemeyen iPhone, Huawei markasının piyasaya düşük fiyat ve kaliteli teknik özelliklerle girmesi Samsung cihazları ile olan yarışı bitirdi.


iPhone'un rakibi Samsung değil Huaweiİphone telefonlarında son yıllarda alt ettiği samsung modellerinden kurtuldum derken Huawei çılgınlığı piyasayı sarsmış durumda. Özellik ABD menşei telefon olan iPhone, Birleşik devletlerin bir çok ülke ile ticaret krizi yaşaması nedeniyle oluşan boşluğu Huawei doldurmuş durumda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...