8 Adimda WordPress Web Sitesi Kurma

8 Adımda WordPress Web Sitesi Kurma


Bir web sitesini başlatmak günümüzde hiç olmadığı kadar kolay. Bununla birlikte, işlem hala birkaç adım içerir. Bunlardan herhangi birini atlarsanız, sitenizin lansmanı istediğiniz kadar sorunsuz gitmeyebilir. Ayrıca, herhangi bir plan yapmadan bir web sitesinin nasıl başlatılacağını bulmak, felaket için bir reçete. Wordpress site kurma 2018

Bu makalede, WordPress'i kullanarak bir web sitesini başlatırken kapamanız gereken sekiz adımı geçeceğiz. Sitenizin kavramsal aşamalarından fırlatılmasına kadar yapmanız gereken hemen hemen her şeyden geçeceğiz. Örtmek için çok fazla yerimiz var, o yüzden kollarımı toplayalım ve işe başlayalım!

wordpress site kurulumu resimli anlatım1. Adım: Sitenizin Konseptini Geliştirin

Wordpress site kurma 2018, Her harika web sitesi bir fikirle başlar. Örneğin, video oyunları, film yorumları veya hatta teknik eğiticiler hakkında yazmak isteyebilirsiniz. Bu fikirlerin her biri de açık bir amaç ile gelmelidir.

Örneğin, teknoloji eğiticilerine odaklanan bir web sitesi, kullanıcıların çevrimiçi bir derse kaydolmalarını veya bir ürün satmalarını sağlama amacını taşımaktadır. Sitenizde çalışmaya başlamadan önce, iyi ütülenmiş bir fikre sahip olmanız gerekir. Aksi takdirde, bir hedef olmadan etrafta dolanır ve değerli zaman kaybedersiniz.

Bu aşamada, aşağıdakileri yapmanızı öneririz:

Web sitenizin odaklanmak istediğiniz şeyi yazın.
Sitenizin nihai hedefinin ne olduğunu tanımlayın (yani , sizi para kazanma , sizin alanınızda uzman olarak konumlandırma, sadece bir hobi, vb.).
Hedef kitlenizin olmasını istediğiniz kişileri hayal edin.
Siteniz için potansiyel isimlerle gelin.
Bir ve iki rakamı göreceli olarak basittir, çünkü muhtemelen ne istediğiniz hakkında bir fikrin var. Ancak, potansiyel kitlenizin kim olduğunu bulmak zor olabilir. Önemli olan, yayınlamak istediğiniz içeriğin türünden kimlerin yararlanabileceğini düşünmektir, çünkü trafiğinizin büyük bölümünü oluşturmalıdırlar. 

Wordpress site kurma 2018

Akılda bir kitlenin olması önemlidir; çünkü bu, blogunuzun hedefine odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Son olarak, web siteniz için bir isim bulmak oldukça kişisel bir karardır. Bununla birlikte, hatırlanması ve yazması kolay bir şeyle uğraşmanızı öneririz, çünkü ilgili bir alanı satın almanız gerekir (bir dakika içinde geçeceğiz).

2. Adım: Web siteniz için bir alan adı satın alın

wordpress site kurma resimli, Şimdi kavramsal aşamayı ve bir web sitesini nasıl açacağımızı öğrenmenin teknik yönüne geçiyoruz. Bir sonraki hareketin siteniz için bir alan adı kaydetmek olacak.

Bir alan satın alabileceğiniz birçok yer var. Çoğu durumda, uygun fiyatlı en iyi Üst Düzey Etki Alanlarına (TLD'ler) sahip olma eğiliminde olduklarından, özel bir alan adı kayıt kuruluşu kullanmanızı öneririz .

Birinci adımda, blog'unuz için potansiyel isimlerle geldiniz. Bunları henüz daraltmamışsanız, aralarında hangilerinin alan olarak kullanılabildiğini kontrol etmenizi öneririz:

Çoğu durumda, kullanıcıların bildiği ve güvendiği klasik seçimler olduklarından , .com  TLD'lerle yapışmalarını  öneririz . Düzenli bir  .com  alanı, yılda yaklaşık 10 ABD doları çalıştırmanız gerekir. Bu nedenle, sitenizin geleceği için küçük bir yatırımdır.

Beğendiğiniz bir alana gittiğinizde, kayıt yaptırmanız  sadece birkaç dakika sürecektir.

Adım # 3: Yeterli WordPress Hosting Bul (Ve Platformu Kur)

Yolculuğunuzdaki bir sonraki adım, web sitenizi barındıracak web barındırıcısını bulmaktır. Seçtiğiniz sağlayıcı, sitenizi oluşturmak için seçtiğiniz platformda büyük ölçüde bağlı olacaktır. Wordpress site kurma ayrıntılı anlatım.

Wordpress site kurma 2018

Tabii ki, geniş bir dizi özellik, eklenti ve temalar sayesinde, profesyonel web sitelerini kolaylıkla oluşturabileceğiniz için , WordPress'i web sitenize güç sağlamanızı öneririz  .

Ayrıca bir WordPress dostu web barındırma için tercih etmek istersiniz. Birçok web barındırıcısını inceledik. Bu nedenle, nihai bir karar vermeden önce bulgularımıza göz atmanızı öneririz. Her durumda, en saygın ana bilgisayarlar, web siteniz için WordPress'i otomatik olarak ayarlamanızı sağlar. Eğer yapmazlarsa , platformu kendiniz kurmak basittir, bu yüzden fikirden korkmayın!

wordpress site kurulumu resimli anlatım


4. Adım: Sitenizin Temel İçeriğini Oluşturun

Çoğu yeni web sitesi çok fazla fanfalı olmadan piyasaya sürülüyor. Genellikle, ilk içerik, belirsiz bir süre sonra trafik seviyeleri yükselene kadar büyük ölçüde okunmaz hale gelir. Ancak bu, sitenizin en önemli içeriğinin ilk kez oluşturulmasının inanılmaz derecede önemli olmadığı anlamına gelmez.

wordpress site kurulumu resimli anlatım

Özellikle lansmanda, çekiş kazanacak yeni bir web sitesi için zor . Deneyimlerimize göre, trafik sayılarını artırmanın en iyi yolu, iyi sıralayabileceğini düşündüğünüz bir anahtar kelimeyi hedefleyen uzun biçimli bir blog içeriği oluşturmaktır.

Bunun işe yaraması için, birkaç potansiyel konuyla ilgili fikir üretmeniz ve bazı Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) araştırması yapmanız gerekir  . Ardından, yarışmanın aynı konu üzerinde sahip olduğu her şeyi yenen bir makale yazmayı hedefleyin. Bunun işe yaraması için 'Gökdelen Tekniği' adı verilen bir yaklaşımı kullanmaktan hoşlanırız .

Nihayetinde, hedefiniz ilk günden itibaren kendinizi haritaya yerleştirmektir. Web sitenizi alakalı hale getirmek için tek bir makale yeterli olmayacaktır, bununla birlikte son adımın geldiği yer.

Adım # 5: Web siteniz için Mükemmel Temayı seçin

Sitenizde oluşturulan WordPress ve temel içeriğiniz oluşturulduğunda, web sitenizin şekillenmeye başlaması zamanı. Yapmanızı önerdiğimiz ilk şey, siteniz için istediğiniz stili yansıtan bir tema yüklemektir.wordpress site kurulumu resimli anlatım

Genel olarak, kullanabileceğiniz iki tip tema vardır. Aklınızdaki belirli site türleri ile oluşturulmuş niş temalarınız var. Ayrıca , esnek olmanın yanı sıra neredeyse her türlü web sitesine uyum sağlayabilen çok amaçlı temalara da bakabilirsiniz . Örneğin, kendi amiral gemisi temamız Divi ,  herhangi bir kodlama bilgisine ihtiyaç duymadan web siteleri tasarlamanıza ve oluşturmanıza olanak veren özel bir sayfa oluşturucu içerir . Esasen sayfalarınızın her biri için benzersiz bir düzen oluşturabilir ve galeriler, iletişim formları, kaydırıcılar ve daha fazlası gibi belirli öğeler için herhangi bir 'modül' ekleyebilirsiniz .

İdeal olarak, tema seçiminiz uzun vadeli bir karar olacaktır. Bunu düşünerek, sizin için mükemmel bir seçim yapmak, test etmek ve sadece bir sonraki adıma geçmek için zaman ayırmanızı öneririz.

Adım 6: İhtiyacınız Olan Eklentileri Kurun

“Eklentiler”, WordPress'in ana satış noktalarından biridir ve muhtemelen sitenizin ek işlevlerine güç sağlamak için bunları kullanmak isteyeceksiniz. Bunlar aslında eklentilerdir ve seçimleriniz büyük ölçüde sitenizin dahil etmesini istediğiniz özelliklere bağlıdır. Ancak, bazı önemli ve daha önce belirli bir kullanım durumu için en iyi eklentileri hakkında çok şey yazdık:wordpress site kurulumu resimli anlatım

En İyi 15 WordPress Form Eklentileri Karşılaştırıldı .
WordPress Blogcular için 9 En Popüler Popüler Eklentiler .
Hakkında Bilmeniz Gereken 10 WordPress Yedekleme Eklentileri .
Ama bunlar buzdağının sadece görünen kısmı. Sadece WordPress.org Eklenti Dizini'nde 50.000'den fazla ücretsiz eklentiyi bulabilirsiniz , böylece yapabileceğiniz en iyi şey biraz zaman harcamaktır. Bir eklenti sizi ilgilendirirse, denemek için küçük bir dezavantaj var.

Bununla birlikte, eklentileri dört yıldızlı bir derecelendirmeyle ve son altı ay içinde yeni güncellemeler olmadan atlamanızı öneririz. Bunlar, hatalar ve diğer güvenlik açıkları içermemelidir;

wordpress site kurulumu resimli anlatım


7. Adım: Sitenizin Tasarımını İçeriğinize ve Hedeflerinize Uygun Şekilde Özelleştirin

WordPress'te önceden tasarlanmış temalar ve sayfa oluşturucuların çok çeşitli olması nedeniyle, sürecin bu kısmı genellikle önemli bir başlangıç ​​ile geliyor. Ebeveyn temanızın standart tasarımıyla başlayıp, ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Ve Divi gibi inşaatçılar ile, seçim için yüzlerce önceden tasarlanmış düzen olabilir .

Bununla birlikte, sitenizin tasarımını bir araya getirmeniz muhtemelen uzun bir zaman alacaktır, özellikle de ilk rodeo'nuzsa. Ancak, her şeyin tam burada görünmesini sağlamak için zaman harcıyor, dolayısıyla sitenizin lansmanı sorunsuz bir şekilde ilerliyor. Sadece her sayfanın ne istediğini akılda tutmayı ve bu ihtiyaca göre tasarımı ve tasarımı gerçekleştirmeyi unutmayın. wordpress site kurulumu resimli anlatım

Adım # 8: Site yayında ! Şimdi Ne Yapmalıyım?

İlk sayfanızı yeni sitenizde yayınladıktan sonra, yeni yayınlar için bir zaman çizelgesi oluşturmak istersiniz . Yeni bir web sitesi için haftada en az bir kez blog yazma, kitle oluşturmak için iyi bir yoldur. Bu nedenle, lansmandan önce web sitenizin tüm önemli içeriğinin yazılması iyi bir fikirdir. Bu sayede haftalar hatta aylar sonra enerjinizi tüm enerjinizi pazarlama ve geri dönüşüme sokarak geçirebilirsiniz .

Backlink'lerin üstünde, aynı zamanda bir sosyal medya varlığı oluşturmak isteyeceksiniz. Böylece, büyüyen kitlenizle etkileşim kurabilir ve bir e-posta listesi oluşturabilirsiniz . Bir listeyle, kampanyalar gönderebilir ve uzun vadede sitenize trafik getirmeye yardımcı olabilecek otomatik yanıtlayıcılar oluşturabilirsiniz.

Nihayetinde, uzun vadeli hedefiniz buradan nasıl hareket edeceğinize karar verecektir. Örneğin, sitenizden para kazanmanın sadece bir 'hobi blogu' oluşturmasından farklı görevleri vardır. Ancak, ziyaretçileri bulmak ve yetiştirmek uzun ömürlü bir düşüncedir.


wordpress site kurulumu resimli anlatım

Sonuç

Hemen hemen herkes bir WordPress sitesi kurabilir. Ancak, bu körü körüne başlatmanız gerektiği anlamına gelmez. Sitenizin doğru ayağa kalkmasını istiyorsanız, önceden planlama yapmanız, bir konsept geliştirmeniz, dahil etmek istediğiniz öğeleri düşünmeniz, yayınlamak istediğiniz içerik türüne karar vermeniz ve daha fazlası gerekir.

Bu unsurlar kafanızda net olduğunda, teknik yönlere başlayabilirsiniz. Bu, bir alan temin etmek, bir web barındırma bulmak, WordPress'i kurmak ve sayısız diğer adımları ifade etmek anlamına gelir.

Bir web sitesini nasıl açacağınız hakkında herhangi bir sorunuz var mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bunları konuşalım!

0 Yorum