Sermaye olmadan para kazanma

Sermaye olmadan para kazanma, Sermayesiz iş kurma, Sermaye olmadan iş kurma, Sermayesiz iş fikirleri, Sermayesiz Ticaret
Sermaye olmadan para kazanma


Makale içeriği:

 1. Sermaye olmadan para kazanma
 2. Sermaye olmadan iş kurma
 3. Sermayesiz iş Fikirleri
 4. Sermayesiz Ticaret
 5. Sermayesiz iş kurma

Sermaye olmadan para kazanma


Küçük bir işletme kurmayı engelleyen en büyük sorun banka hesaplarınızda yeterli maddî kaynağın olmamasıdır. Bu devirde kim size bu kadar borç parayı verir? Yada borç para almalı mısınız? Sermaye olmadan para kazanma yöntemleri nedir?  Bu tarz işletmeler açarken en sevdiğim yöntem kendi paramı batırmak. Yani borç yada kredi değil kendi öz ve öz paramı batırmak. Kimseye hesap vermemek gerçekten çok rahatlatıcı.

Peki Banka hesaplarımızda işletme açacak kadar paramız ve maddî kaynağımızda yoksa ne yapmalıyız. İlla kendi işimi yapmak istiyorum derseniz Sermaye olmadan para kazanma fikirlerimiz elbette var. 

Sermaye olmadan para kazanma denildiğinde aslında yıllardır turistik bölgelerde yapılan hediyelik eşya satmak günümüzde de hâlâ başarı sağlayacağınız bir fikirdir. Özellikle internet alışverişlerinde istatistik olarak hediyelik eşya ve küçük dekorasyon ürün satışları zirvelere oynamaktadır. 

Sermaye olmadan para kazanma

Sermaye olmadan iş kurma 


Sermaye olmadan iş kurma örneği olarak, Sermayesiz hediyelik eşya satabilirsiniz. Kendi tasarladığınız veya yöresel olarak kullanılan Ahşaptan oluşan bardak, kaşık, kova vs gibi ürünleri turistik bölgelerde satmanız çok da zor değil. 

Burada potansiyel müşteri seçimi çok önem kazanmaktadır. Sermaye olmadan iş kurma yöntemlerinden biri olan yöresel ürünleri satmayı tercih ediyorsanız ve hedefiniz Turistler size bir ince ayrıntı daha verelim. Turistlere satacağınız ürünleri modern şekilde tasarlamayın. Tam tersine eski ve aslına uygun şekilde tasarlayın. Yerli ve yabancı turistlere satış yapacaksanız, ürününüzün modern olması size bir şey kazandırmayacak. Turistler zaten modern ürünleri her yerden alabilir.

Neden sizden satın alsınlar? Çünkü bizim ürünlerimiz tamamen el yapımı ve özgün. Sermaye olmadan iş kurma olayına giriş yaptıktan sonra özellikle yabancı turistlerin Ahşap ürünlerine merakı olduğunu anlayacaksınız.

Sermaye olmadan para kazanma


Sermayesiz iş Fikirleri

Yukarıdaki paragrafta kaba taslak anlattığımız el yapımı turistik eşya satma fikirleri dışında da Sermayesiz iş Fikirleri vardır. Bu konu hakkında size yaşadığım bir olaydan bahsedeceğim. Doların 4 ₺ olduğu günlerde :) evimin önünde 15 - 16 yaşlarında bir çocuğu çöpleri karıştırırken gördüm. Biraz izledim ve kağıt topladığını anladım. Bununla uğraşmaya değer mi ? Ne kazanıyorsun ki bundan dedim? 

Cevap beni deli şaşırtmıştı. " Abi 150 200 ₺ kazanıyoruz " Kilosu ne kadar ? kaç saat dolanıyorsun? En kötü ne kadar kazanıyorsun? Nereye satıyorsun? Saydırdım :) Sermayesiz iş Fikirleri bölümünde yazacağım aklıma gelmemişti aslında makalenin ortasında bir anda yazmak istedim. Bu arada İstanbul Çengelköy' de bir yere satıyormuş tarif etti anlamadım :). Tek sermayesi Çuvallı çek çek arabası.

Sermaye olmadan para kazanma

Sermayesiz Ticaret

Bu başlığın altına AVON yazmak artık çok sıkmaya başlasa da Sermayesiz Ticaret olarak hâlâ çalışır vaziyettedir. Konumuz tabîkî AVON değil. 

Bir başkasının ürününü açacağınız Niş Sitelerde tanıtarak satış yapmasını sağlayabilir ve Sermayesiz Ticaret yaparak kâr payı alabilirsiniz. Bu Amazon 'da bulunan satıcıların kullandığı çok meşhur bir yoldur. Niş Site nedir?

Bu Sermayesiz Ticaret fikri hoşunuza gittiyse size gerekli olanlar ;

 • Niş site
 • Ürünü tanıtacak, Yorumlara cevap verecek kadar ingilizce
 • İnternet ve uyanık kalmak için bir fincan kahve


Sermayesiz iş kurma

Bu konuda internet üzerinden satışını gerçekleştireceğimiz olaylardan bir tanesidir. Son günlerde satışları iyi giden kategori bebek kıyafetleridir. Eğer el becerileriniz varsa Sermayesiz iş kurma da oldukça hızlı ilerlemenizi sağlayacaktır. 

Sermaye olmadan para kazanma


Neler yapabiliriz? 

Bu Sermayesiz iş kurma fikrini benimsediyseniz neler üretebileceğimize bir bakalım ;

 1. Bebek Patikleri
 2. Bebek Beresi
 3. Bebek Eldiveni
 4. Bebek Yelekleri

Ürün listesi çoğaltabilirsiniz ancak satışı en hızlı olanlar bu dört üründür.

Nerede Satabiliriz?


Ürünlerimizi el işçiliğimiz ile yaptık ve artık satışa geçelim. Sermayesiz iş kurma fikri ile yaptığımız ürünlerin en fazla müşteriye ulaştığı yer sosyal medyadır. Facebook sayfası yada instagram hesaplarınız ile satış yapabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarından yapacağınız satışlarda sizi zorlayacak olan kargo bölümü olacaktır. Fiyat konusunda kargo şirketi ile bire bir görüşmenizi tavsiye ederim çünkü yarı yarıya fiyat indirebiliyorlar.

Sermayesiz iş kurma fikrimiz olan bebek ürünlerini semt pazarlarında kendimiz satabileceğimiz gibi mahalle butiklerine toplu olarakta satabiliriz. Ayrıca bazı mahalle butiklerinde size reyon açıp ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Butik sahibine cüzzi bir ücret verebilirsiniz.

0 Yorum