23 Kasım 2018 Cuma

Başarılı Bir blog sayfası nasıl açılır

Başarılı Bir blog sayfası nasıl açılır

Bütün yeni başlangıçlar zor olabilmektedir. İşin içerisine bilgi eklemek girdiğinde ise işler biraz daha sarpa sarmaktadır. Bu makalede deneyimli blog yazarları tarafından, yeni blog yazarlarına Başarılı Bir blog sayfası nasıl açılır sorusuna cevap olarak ipucu vermektedir.

Bu ipuçları sadece yeni blog açmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zmada blog yazarlarının günlük hayatının neye benzediğine, blog yazmanın ne olduğuna ve başlamadan önce neleri düşünmeniz gerektiği ile ilgili gerçekçi bilgiler vermektedir.

Bu makale koleksiyonunu Başarılı Bir blog sayfası nasıl açılır sorusu hakkında bilgi edinmeniz için ve Başarılı Bir blog sayfası nasıl açılır sorularının tekbir sayfa altında birleştirmek için bireysel katkılarım ile özetlemiş bulunmaktayım.

Başarılı Bir blog sayfası nasıl açılır


Blog Yazarı olarak çok yetenekli olmanız gerekmektedir.
  • Gazeteci veya Yazar
  • Fotoğrafçı
  • Forum Yöneticisi
  • Sosyal Medya Yöneticisi
  • Seo Yöneticisi
  • Web Tasarımcısı
  • Web Yöneticisi
Ayrıca yazdıklarınız hakkında yeterli bilgiye sahip olmalısınız. Yani özet olarak En iyi aşçı, En iyi fırıncı, En iyi Anne, En iyi Moda uzmanı vs.. gibi. Blog sitenizde verdiğiniz bilgiler hem doğru hemde özgün olmalıdır. İnsanlar blog sitenizde diğerlerin farklı ve doğru bilgiyi görmek isteyeceklerdir. 

Reklam gelirleri ve ziyaretçi kaynaklarına güvenmeyin

İnternet çok hızlı  tempoda seyir eden bir dünyadır. Başarılı Bir blog sayfası nasıl açılır soruna cevap bulmak için okuduğunuz bu makalede öğreneceğiniz ilk tecrübe Raklam gelirlerinize ve ziyaretçi kaynaklarınıza güvenmeyin olacaktır.

Uzun vadede başarılı bir blog yazarı olmak istiyorsanız, dünyanın en büyük arama motoru ve ziyaretçi kaynağı olan google'a bile güvenmemelisiniz. Sürekli güncelleme alan bu platform sizi zirveden dibe kadar atabilir. Bu nedenle Google, Yandex, Bing ve diğer arama motorları gibi sosyal medya üzerinden de sitemizi yükseltme hedefinde olmalıyız. Bu bizim tek bir ziyaretçi kaynağına mahkum olmamızı engelleyecektir.

Başarılı Bir blog sayfası nasıl açılır


Blog için Hosting planına dikkat

Başarılı Bir blog sayfası nasıl açılır işte burada can alıcı bir başka nokta Hosting olmaktadır. Hosting = Para demektir. Kötü Hosting ise sizlere arama motorlarda sıra kaybetmenize bu ziyaretçi ve  reklam geliri kaybı demektir. Yani Alırken zarar kullanırken zarar.

Burada yapmanız gereken Alan adı satın aldıktan sonra, ücretsiz hosting veren siteleri tercih etmenizdir. Yada Hosting satın aldığınız da alan adını 1 yıl ücretsiz veren siteler.

Benim edindiğim tecrübeye gelecek olursak, Bir çok Türkiye lokasyonlu hosting kullandım. Hala Natro üzerinden sitelerim bulunmaktadır. Seo ve hız açısından herhangi bir yararını göremedim. Biri diğerinden bir tık yavaş bir tık hızlı. Buda yıl içerisinde değişkenlikler göstermektedir.

Blogger sitelerim Amerika lokasyonlu olmasından dolayı kanaatine vardığım, Almanca, İngilizce ve Türkçe bloglarım oldukça hızlı index ve sıralama almaktadır. Bunda tabi seo, ve site kodlamadan kaynaklı hızlarında desteği bulunmaktadır.

WordPress Blog kullanıyorsanız Eklentileri Unutun

Başarılı Bir blog sayfası nasıl açılır sorusuna cevap  ararken alt yapı olarak WordPress kullanmaya karar verdiyseniz Eklenti kullanmayı unutmalısınız. Wordpress Eklentilerini çok fazla kullanmak çok fazla dosyayı dışarıdan çağıracağından dolayı uyumsuzluk ve sitede çok fazla yavaşlamaya neden olacaktır.

Yavaşlama google'da sabıkalısın demektir. Google istatistiklerine göre ziyaretçiler bir internet sitesinin yüklenmesini 2,7 saniye kadar bekleyebiliyorlar. Yani 3 saniye bile değil. 3 Saniyeden fazla sürede yüklenemeyen internet sitenizin ziyaretçi çıkışı gerçekleşecektir. Bu sitenizin hemen çıkma oranını artıracak ve varsa Adsense gelirinizi baltalayacaktır.

Başarılı Bir blog sayfası nasıl açılır


İyi bir Blog Yazarı mısın? Düzenli çalışmalısınız

İyi bir blog yazarı 1 haftalık makalesini hazırda bulundurmalı. Hep 1 hafta önde olun. Gerekirse blog sitenizi 1 hafta geç başlatın. Sürekli ve belirli zaman diliminde girilen içerik google botlarını monotonlaştırmaktadır. 

Peki bunun faydası ne? 

Monotonlaşan google botları sürekli aynı zamanlarda sitenizi ziyaret etmeye başlayacak ve sitenizde bulunan yeni içerikleri indexleyecektir. Aslında bunun bir garantisi yok. Google botları sitenizi her daim ziyaret edebilir. Ancak uzun zamandır takip ettiğim Michael Gerhardy isimli blog yazarının tavsiyesidir.

Yeni Blog SEO Çalışması

Yeni blog SEO Çalışması yapılması şarttır. Sitenizi google'da üst sıralara taşımak ziyaretçi sayınızı uçuracağı için diğer gireceğiniz makaleler de hızla indexlenecektir. Üst sırada olduğunuz kelimeden gelen ziyaretçilerinizi site içerisinde diğer makaleleri de gezmesi de cabası olacaktır.

Yeni blog sitesinde Seo çalışması nasıl olmalı sorularınızın cevabı için daha önce yazmış olduğumuz Google Üst Sıralara Çıkmak için 4 SEO Taktiği başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...