6 Aralık 2018 Perşembe

Dünyanın En ilginç Bitkisi Amorphophallus KonjacYaşadığımız dünya aslında sanıldığı kadar büyük ve keşfedilmemiş değildir. Bu cümle için aşağıda vereceğimiz Dünyanın En ilginç Bitkisi Amorphophallus Konjac hakkındaki bilgilerden sonra “aslında öyle değil” diyeceksiniz.

Dünyanın En ilginç Bitkisi Amorphophallus Konjac

Amorphophallus Konjac ; İlk tohumları Endonezya’dan alındığı bilinen ilginç bir çiçektir. Sağlık ve zayıflama ilaçlarında sıkça tercih edilir. Medikal alanda tercih edilmesinin sebebi, düşük enerji ve proteinli olup, yüksek lifli olmasıdır.

Amorphophallus Konjac , Fairchild Tropik Parkında çiçek açtığında boyu tam 6 metreyi bulmuştu. Son yıllarda ise Amorphophallus Konjac 3 kez çiçek açmıştır.

Ağır kokusundan mıdır bilinmez ama ülkemizde yetiştiren nadir insanlar bulunmaktadır Bu nadir insanlardan biri ’de http://gardenhastasi.blogspot.com adresinden gelişmeleri takip edebilirsiniz.


Amorphophallus Konjac, Su ile karıştırıldığında jelatine benzeyen bir kalıp haline gelmektedir. Bu jelatine benzeyen kalıbı yuttuğunuzda mide Amorphophallus Konjac bitkisini sindiremez. Amorphophallus Konjac bağırsaklarınızda peristaltizmi uyararak sindirim sistemi boyunca ilerlemeye başlar.

Bu etkileşim, Amorphophallus Konjac´ın doğal bir müshil olarak kullanılmasını sağlamaktadır.


Amorphophallus Konjac faydaları saymakla bitmeyen Asya bitkilerindendir. Amorphophallus Konjac Su ile karıştığında şişmesi nedeniyle midenize doluluk hissi verir. Bu nedenle dolaylı yoldan zayıflatma özelliği varıdır.

Amorphophallus Konjac Kilo verme planı içerisinde bol su ve egzersiz ile obezite ile mücadelede de kullanılmaktadır.


Amorphophallus Konjac doğal bir bitki olsa da tehlikeleri vardır. Sağlık ararken var olan sağlığınızdan olmamak için Amorphophallus Konjac Tehlikeleri nelerdir? Sorusunu sormalısınız.

Amorphophallus Konjac vücutta sindirilemez. Bu nedenden dolayı kesinlikle bol sıvı ile tüketilmelidir. Emziren anneler, Hamileler ve çocuklarda kullanılması tavsiye edilmemektedir.
Diyabetli kişiler Amorphophallus Konjac´ı kullanmamaları tavsiye edilmiştir. Kan şekerini tehlikeli seviyelere düşüreceğinden diyabet hastaları için ciddi sağlık sorunu teşkil edebilir.

Amorphophallus Konjac Doğal bir bitki olmasına rağmen DOKTORUNUZA SORMADAN KULLANMAMALISINIZ. Makalede verilen bilgiler dünya üzerinde kullananların yorumlarından derlenmiştir.

Amorphophallus Konjac bitkisine karşı vücudunuz tehlikeli reaksiyonlar verebileceğinden dolayı kesinlikle DOKTOR gözetiminde kullanmalısınız.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...