9 Aralık 2018 Pazar

Erkeklerde Meme Büyümesi ve Tedavisi

Erkeklerde Meme Büyümesi ve Tedavisi

Birçok erkeğin yaşadığı problemlerin başında bu sorun gelmektedir. Erkeklerde Meme büyümesi öz güven kaybına yol açabilmektedir. Yaz aylarında sırf bu meme büyümesi nedeniyle birçok erkek deniz sevdasından vazgeçmektedir.


Erkeklerde Meme Büyümesi ve Tedavisi


Aşırı kilolu insanlarda görüğümüz bu sorun, zayıf insanlarda da meydana gelmektedir. Meme büyümesi bölgesel yağlanma ise çözümü masrafsız olabilmektedir. Ancak erkek meme büyümesi her defasında masum olmayabilir.

Erkeklerde tek taraflı meme büyümesi kanser habercisi olabilmektedir. Yetişkin erkeklerde tek taraflı meme büyümesi meme kanseri habercisi olabilmektedir. Bu nedenden doktor tedavisini göz ardı etmemelisiniz.

İlgilenmediğimiz ancak sosyal hayatımızı etkileyebilecek olan erkeklerde meme büyümesi Jinekomasti adı ile anılmaktadır. Jinekomasti 13 -17 yaşlarındaki erkeklerde başlamaktadır. Yani ergenlik döneminde başlar ve bu dönemin sonunda yavaş yavaş gerileyerek yok olmaktadır. Başka bir değişle erkek çocukların ergenlik döneminde memeleri şişer ve ortalama 3 yıl içerisinde bu şişlik tamamen yok olur.

Ancak erkeklerin %10' un da bu durum devam etmektedir. Ergenlik dönemini bitirmiş yetişkin bireylerde de büyüyen meme de gerile görülmez. Bu durum erkeğin sosyal hayatını etkileyecek derecelere ulaşabilir.

Meme büyümesi yaşayan birçok erken hemen spor salonlarına koşar. Düzenli göğüs sıkılaştırma idmanlarının sonunda kayda değer gelişme alamadan pes etmektedir. Bu sorunun temeli doktora başvurmayı es geçtiğimizden kaynaklanmaktadır. Hastalığımızı bilmeden tedaviye başlıyoruz kulaktan dolma bilgilerle.

Eğer meme büyümesi sorunu yaşıyorsanız ilk yapacağımız olay doktor randevusu almak ve sorunumuzu öğrenmek olacaktır. Doktorumuzdan bu durumun bölgesel yağlanmadan kaynaklandığını öğrendiğiniz an işimiz hem sağlıklı hem bilinçli olarak ilerleyecektir.

Unutmamanız gereken ve ısrarla soracağınız soru Jinekomasti Spor ile Geçer mi ? işte cevabını veriyoruz  " Jinekomasti spor ile geçmez " . Bu olayı şöyle düşünmeniz gerekir; Jinekomasti mem ucunun büyümesi, adeta kız göğüsü görünümü almasına benzer. Siz Spor ile göğüs çalıştığınızda göğüs kaslarınız gelişir ve şekil alır. Ancak meme ucunuza herhangi bir faydası olmayacağı gibi hacimli göğüs, meme ucunu daha da belirgin hale getirmektedir.


Doktorunuz size Jinekomasti teşhisi koydu ise tedavi yöntemi liposuction operasyonu olacaktır. Estetik cerrahların yaptığı liposuction operasyonu ile erkek Jinekomasti tedavi edilebilmektedir.


Büyük çoğunluğun tedavisinde liposuction yöntemi yeterli olmaktadır. Ancak liposuction yönteminin işe yaramadığı az sayıda kişi ameliyat yolu ile soruna çözüm bulunmaktadır. Ameliyat dediğimizde gözünüzde büyüteceğiniz bir operasyondan bahsetmiyoruz. Oldukça küçük bir operasyon. 

Meme üstünden veya altından 2cm civarı bir kesi ile meme başı arkasındaki sert doku alınmaktadır. Bu yöntemin sonucunda minimal iz bırakılmaktadır. Yani Jinekomasti ameliyatından sonra böbreğiniz alınmış gibi büyük izler kalmamaktadır. 

Jinekomasti sonrası her memede 2 minik iz ve eğer Jinekomasti + kesilerek yapılan ameliyat da var ise meme altında açıklığı yukarı bakan yarım ay şeklinde iz kalmaktadır. Bu iz memenin koyu rengi ile açık renk çizgisi üzerinde olduğundan çok dikkatli bir şekilde incelenmediği sürece gözükmemektedir.

Ameliyat, Jinekomasti, liposuction ve Kanser bunlar en kötü seçenekler. İyi seçenekler meme büyümesinin sebebinin göğüs bölgesindeki yağlanma olmasıdır. 

Doktor tedavisinden sonra sorunumuzun yağlanma olduğunu öğrendiysek meme küçültme egzersizlerine başlayabiliriz.


Erkeklerde Meme Büyümesi ve Tedavisi

Bu Egzersiz ile göğüs bölgesini çalıştırarak şekil verebilirsiniz. 
Bu hareketleri her biri 12 tekrarlı 3 set yapın.

Erkeklerde Meme Büyümesi ve Tedavisi

Göğüs bölgesindeki kasları geliştirmek ve şekillendirmenin en iyi yollarından biridir şınav hareketi. Diğer temel hareketlere göre daha fazla küçük kasları etkilemektedir.

Bu hareketleri de 12 tekrar 3 set yapıyoruz.

Yukarıda verdiğimiz 2 temel hareketlerin yanında göğüs çalıştırma hareketleri ekleyebilirsiniz. Özellikle Göğüs press hareketi oldukça tercih edilmektedir. Göğüs press hareketi Dambıl veya halter ile yapılabilmektedir.

Kolay ve pratik olmasından dolayı dambıl daha fazla tercih edilir. 2 Dambıl ile bench´e sırt üstü yatıp dambılları göğüsten en yukarı kaldırma hareketi yine 12 tekrar 3 set.

Ama unutmamanız gereken olay ağırlık çalışmaları kas kütlenizi artırsa da bölgesel yağ yakmanızı sağlayamaya bilir. Bu nedenle bu egzersizleri kardiyo ile birleştirmelisiniz.

Egzersizlerin yanı sıra en önemli olaylardan bir tanesi de diyettir. Diyet olayını uzmanlardan yardım alarak harfiyen yerine getirmelisiniz. Yoksa kesinlikle ya yerinde sayarsınız yada maksimum etkiyi alamazsanız.

Sizlere yukarıda bahsettiğimiz bilgi ve tavsiyeler hakkında önemli kişisel spor antrenörü Michele Dolan´ın yanıtladığı soruları veriyoruz. 
(Michele Dolan Kimdir?)

Soru: Diyet olarak tavsiyeniz nedir?

Cevap Michele Dolan: Diyet konusununda kalıp olarak düşünmemelisiniz. İnsanların metabolizması aynı değildir. Bu nedenle diyetisyenden yardım alın.

Soru: Egzersiz ekipmanı olmayan veya bir spor salonuna gitmeyen erkek göğüslerden kurtulmak için ne gibi egzersizler yapabilir?

Cevap Michele Dolan: Şınav sizin için en iyi egzersiz modelidir. Spor salonuna gitsenizde Şınav´ı yapmalısınız.

Soru: Egzersiz yapmadan Erkek göğüslerinden kurtulmanın bir yolu var mı?

Cevap Michele Dolan: Cerrahi müdahale ile yağ aldırabilirsiniz. Her kilo aldığınızda bu yöntemi kullanmak normal olmaz değil mi ? Eğer Jinekomasti sorununuz yoksa spor spor spor...
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Agac Budama Makinesi

Ağaç Budama Makinesi ağaç budama makinesi, Satın Al, Benzinli, Fiyatı, En ucuz Orman Endüstrisinde son 20 seneyi değerlendirecek olursa...